Pierwsze soboty miesiąca

5 listopada w naszym kościele, odbyło się po raz pierwszy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Chcemy, by niejako w przededniu setnej rocznicy objawień fatimskich, jeszcze bardziej uwielbić Maryję i wsłuchać się w Jej przesłanie, z jakim zwróciła się do świata prze gromadkę dzieci z Fatimy w 1917 roku.

698Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 10 grudnia 1925 r. objawiła się siostrze Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce.s_lucja01

Dzieciątko powiedziało: „Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”.

Maryja powiedziała: „Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebującymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć będą w intencji zadośćuczynienia”.

mujer-que-ruega-con-el-rosario-dios-18458883Dlaczego akurat pięć sobót wynagradzających? Matka Boża dała taką odpowiedź: „ Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi

  1. Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu
  2. Przeciw Jej Dziewictwu
  3. Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka
  4. Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki
  5. Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach”.fatima2aajpg_ma_medium

Aby dobrze przeżyć nabożeństwo pierwszych sobót, należy wypełnić cztery warunki:

  1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź można odbyć w ramach pierwszego piątku miesiąca, pamiętając o intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
  2. Komunia św. w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą.
  3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca.
  4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca.  Już teraz zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie pierwszo sobotnim – fatimskim w miesiącu grudniu.
  5. Przed nami otwiera się możliwość skorzystania z kolejnego zdroju łaski. Nie przegapmy tego czasu.
8 listopada 2016|