Przedszkolaki świętują Odzyskanie Niepodległości

Wzbudzenie u dzieci ducha patriotyzmu jest podstawowym celem wychowania przedszkolnego, stąd nasze przedszkole troszczy się o to by dzieci znały hymn Polski (w całości), rozpoznawały flagę i godło państwowe, wiedziały, jakiej są narodowości i czuły się Polakami.

10 listopada, w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości, przedszkolaki zgromadziły się w sali teatralnej by tam uroczyście uczcić zbliżające się święto narodowe.

Delegacja dzieci wprowadziła flagę państwową, po czym został odśpiewany w postawie stojącej hymn Polski.

Po uroczystym rozpoczęciu głos zabrała Siostra Dyrektor i zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu dzieci. Była to krótka inscenizacja o charakterze patriotycznym o św. Janie Pawle II -papieżu, Polaku. W rolę Ojca Świętego wcielił się Franciszek Rymarz, kardynała Dziwisza odegrał Wojciech Mielnicki, Krakowiacy-Magdalena Puzio i Krystian Filip, Górale-Wiktoria Mikłasz i Wiktor Wiśniowski, dzieci-Aleksandra Busko, Magdalena Kowal, Magdalena Solarczyk, Szymon Halwa, Martyna Hendzel, Szymon Lechociński, Maria Żelak a także soliści: Franciszek Brzyski, który zaśpiewał piosenkę finałową o Ojcu Świętym oraz Oktawia Chruściel w wykonaniu: „Polskie kwiaty”.

Program artystyczny przygotowały: Pani Marta Gliniak-logopeda oraz Pani Dorota Podgórska-wychowawczyni grupy „Edmundowe Skarby”.

Na uroczystości obecni byli goście: ks. Proboszcz Grzegorz Kowalczyk oraz Siostry Służebniczki z naszej parafii.

Przedszkolaki z naszego przedszkola miały swój szczególny udział w miejskich obchodach Odzyskania Niepodległości. Delegacja dzieci uczestniczyła we mszy świętej, niosąc dary ofiarne, a następnie składając w imieniu naszej placówki wiązankę pod pomnikiem.

mgr Sabina Buśko

15 listopada 2016|