W październiku modlimy się na różańcu

W miesiącu październiku, w sposób szczególny czcimy Matkę Najświętszą, bo to za Jej przyczyną modlimy się do Boga na różańcu. Także nasi milusińscy uczą się tej pięknej modlitwy. Codziennie po śniadaniu przedszkolaki spotykają się w dużej auli – w sali „Perełek Maryi” by tam wspólnie odmawiać 1 dziesiątek różańca (1 tajemnicę).

Wiemy wszyscy, że Matka Najświętsza objawiała się także dzieciom, i to przez nie przekazywała światu wiele ważnych spraw. Modlitwa dzieci jest Bogu szczególnie miła, należy jej uczyć od najmłodszych lat, i pielęgnować ją. Nasi milusińscy, oprócz codziennej modlitwy różańcowej w przedszkolu, wraz z rodzicami w każdy czwartek przychodzą do kościoła, by tam modlić się na różańcu z wszystkimi wiernymi.

Chcielibyśmy, aby dzieci mogły modlić się na różańcu nie tylko w przedszkolu czy w kościele, ale także w domach, w swoich rodzinach. Każda grupa przedszkolna ma w swojej sali figurkę Matki Bożej oraz duży różaniec, który każdego dnia wędruje po domach dzieci. Dziecko, które danego dnia zostanie wylosowane, zabiera do domu figurkę i różaniec, by tam, wspólnie z całą swoją rodziną modlić się i wypraszać za przyczyną Maryi potrzebne łaski dla rodziny. Dzieci z niecierpliwością, ale też i wielką radością wyczekują swojej kolejki, by to do swojego domu zabrać Matkę Bożą i różaniec. Na pamiątkę tej wspólnej modlitwy każde dziecko otrzymuje swój własny, mały różaniec.

Dzieci uczą się modlitwy także poprzez wspólną zabawę i twórczość. W celu głębszego umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwijania talentów dzieci i budzenia ich aktywności twórczej zorganizowaliśmy w przedszkolu konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec”. Dzieci wraz z rodzicami przygotowywały różańce z kasztanów, orzechów, żołędzi, makaronu, włóczki, styropianu, żelków, modeliny, folii aluminiowej i jeszcze wielu, wielu innych materiałów. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, bo niemal wszystkie dzieci wzięły w nim udział. Prace konkursowe były przepiękne. Jury nie miało łatwej pracy. Jury w składzie: mgr Marta Gliniak, mgr Sylwia Perczyk oraz s. przełożona Stanisława Kamińska, wyłoniło laureatów:

I-miejsce: Jakub Papiernik

II-miejsce: Maria Żelak

III-miejsce: Milena Bojarska

Wyróżnienia zdobyli:

Karolina Prymon

Martyna Hendzel

Fabian Farbaniec

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały nagrody.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i ich rodzicom!

Zapraszamy w każdy czwartek na godzinę 17.00 na wspólną Mszę Świętą i modlitwę różańcową wraz z naszymi przedszkolakami.

„Naj­silniej­szy jest zaw­sze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy”

mgr Sabina Buśko

17 października 2016|