Bal Wszystkich Świętych

To już tradycja, że w naszym przedszkolu co roku, dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych odbywa się bal… BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH! Zabawa ta ma wyjątkowy charakter, ponieważ uczy naszych najmłodszych, że celem każdego chrześcijanina jest Niebo. Stąd też pomysł, aby każdy przyszedł na bal ubrany odświętnie. Nie było tu zatem żadnych przebieranek w stylu czarownic czy kościotrupów, ale wszyscy byli ubrani na biało, jak Aniołowie…, byśmy choć przez chwile mieli mały skrawek Nieba na ziemi.
Nauczycielki Sylwia Perczyk oraz Marta Gliniak poprowadziły bal oraz zaangażowały naszych przedszkolaków, aby poprzez wiersze i krótką inscenizację przestawiły życie dwóch ważnych świętych: papieża Jana Pawła II, którego świętości mógł doświadczyć każdy z nas oraz św. Franciszka, który bardzo ukochał przyrodę. Wspólne śpiewanie piosenek wprowadziło wszystkich w niecodzienny klimat.
Taniec, muzyczne zabawy oraz konkursy uświetniły nasz bal i sprawiły, że długo będziemy go wspominać z radością. Przecież wszyscy święci (uśmiechnięci) idą do Nieba.

Marta Gliniak

13 listopada 2017|