Dzień Seniora

Znów zimowa przyszła pora,

 z nią jak zwykle Dzień Seniora,

W kim się jeszcze plącze dusza,

ten na Dzień Seniora rusza…

W dniu 15 lutego 2017 r. o godz.1000 w Urzędzie Miasta Radymno odbyła się uroczystość Dnia Seniora. W uroczystości uczestniczyli seniorzy obchodzący 50 lecie małżeństwa z miasta i gminy Radymno oraz członkowie Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów. W części oficjalnej przedstawiciele władz Pan Burmistrz Krzysztof Roman oraz Pan Wójt Bogdan Szylar złożyli przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i stu lat życia.

Spotkanie, to ukłon w kierunku osób starszych, których aktywność, wiedza i doświadczenie może zaimponować nie jednemu młodemu człowiekowi. W tym dniu specjalnie dla naszych seniorów  wystąpiły dzieci z Przedszkola Parafialnego i Samorządowego ze wspólnym programem „Przedszkolaki na scenie”. Występ był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych i dostarczył wielu wzruszeń. Zabawy, śpiewy i tańce przypadły wszystkim do serca i gustu. Radość ze wspólnego przebywania widoczna była wśród wszystkich zebranych. Na zakończenie występu przedszkolny lekarz wypisał wszystkim receptę:

 1. O każdej porze dnia i roku zawsze uśmiechaj się seniorze.
 2. Każdego ranka, gdy tylko wstaniesz – najpierw gimnastyka, potem śniadanie.
 3. Fatygi na to nigdy nie żałuj i na dzień dobry żonkę ucałuj.
 4. Jeśli ci własne zdróweczko w cenie, to już od dzisiaj porzuć palenie.
 5. Jeżeli w diecie przesadzisz odrobinkę – połknij natychmiast witaminkę.
 6. Ciesz się życiem i każdą chwilą, osłódź sobie smutki czekoladą Milką.
 7. Tryskaj uśmiechem i optymizmem, pocieszaj smutnych – nasyconych pesymizmem.
 8. Pij ciepłą herbatkę z miodem i cytryną, a na podwieczorek zjedz ciastko z maliną.
 9. Używaj życia i przyjemności, zapraszaj do siebie często gości.
 10. Dziel się swoimi przeżyciami i radosnymi marzeniami.
 11. Powtarzaj zawsze „spoko człowieku”, a sędziwego dożyjesz wieku.

Dzień Seniora to  doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych, przyjaciołach, członkach rodziny. Czasem wystarczy po prostu z nimi być.

Na zakończenie spotkania Siostra dyrektor Ewa Wilk przekazała Seniorom gorące życzenia zdrowia, wielu lat życia wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych lat, szacunkiem i miłością najbliższych, szacunku i uznania ze strony społeczeństwa. Skierowała do Seniorów słowa: „ Proszę was dzisiaj, przychodźcie chętnie na takie wspólne spotkania, dzielcie się z dziećmi swoimi doświadczeniami. Nie pozwólcie, aby historia waszego życia odeszła kiedyś razem z wami – zachowajcie swoją kulturę, mądrość, doświadczenie dla przyszłych pokoleń. Mam życzenie, aby Dzień Seniora wpisał się na stałe w świadomość społeczną Radymna, dając tym samym wyraz szacunku dla osób starszych ze strony dzieci i młodzieży.

23 lutego 2017|