Inscenizacja o Św. Józefie

Dnia 16.03.2017r w Naszym Przedszkolu uroczyście wspominaliśmy Świętego Józefa – Opiekuna Pana Jezusa. Grupa „Przyjaciele Świętego Józefa” przygotowała, krótką inscenizacje na temat życia swego patrona. Głównym koordynatorem inscenizacji była wychowawczyni grupy Pani Agnieszka Kogut.

Na wstępie siostra Dyrektor Ewa Wilk przywitała wszystkie zebrane dzieci wraz z wychowawczyniami ciepłymi słowami, a Pani Agnieszka wprowadziła w tematykę przedstawienia. Następnie mali artyści zaprosili swoich rówieśników do wspólnego zanurzenia się w osobie Świętego Józefa.

Na początku kilkoro dzieci przedstawiło krótką scenę.

W pierwszym akcie została ukazana Matka Boża i frasobliwy Józef, gdy dowiedział się, iż Maryja poczęła i porodzi syna. W drugim natomiast ukazano śpiącego Józefa i zwiastującego Mu we śnie anioła, oznajmującego, że dziecko które się narodzi zostało poczęte przez Ducha Świętego. Anioł rzekł mu, aby się nie lękał i wziął Maryję do siebie. Następnie kolejne dzieci opowiedziały o Świętym Józefie recytując wierszyki oraz zaśpiewały wspólnie piosenkę pt. „Gdy Pan Jezus był malutki” z pokazywaniem. W dalszej części wychowawczyni grupy opowiedziała wiele ciekawostek o św. Józefie wskazując na Jego figurkę. Kolejnym punktem była modlitwa do Opiekuna Pana Jezusa a także odśpiewany hymn grupy przez wszystkich artystów.

Na zakończenie „Przyjaciele Świętego Józefa„ obdarowały swoich widzów upominkami, obrazkami do kolorowania z osobą Świętego Józefa i Pana Jezusa oraz z Matka Bożą.  Podczas świętowania dzieci chętnie brały czynny udział.

red. mgr Joanna Naspińska

23 marca 2017|