Narodowe Święto Niepodległości

My pamiętamy i chcemy żeby ci najmłodsi też pamiętali… żeby z łatwością rozpoznawali nasze symbole narodowe, żeby umieli je szanować, doceniać, żeby właściwie podchodzili do WOLNOŚCI… Przez cały tydzień podejmowaliśmy szereg działań z wychowania patriotycznego, a zwieńczeniem ich była w piątek 10 listopada 2017 r. uroczysta AKADEMIA z okazji nadchodzącego święta NIEPODLEGŁOŚCI. Po przywitaniu wszystkich zebranych przez Siostrę dyrektor, odśpiewaliśmy HYMN POLSKI przyjmując właściwą postawę.
Mamy wrażenie, że ten Polak Mały naprawdę już dużo wie o swojej ojczyźnie… i ją kocha szczerze… co udowodnił swoją postawą i odpowiedziami na pytania z „Katechizmu Polskiego Dziecka”.
Co roku z tej ważnej okazji starszaki przygotowują uroczystą akademię. Tym razem Perełki Maryi przygotowały montaż słowno- muzyczny „To jest moja Matka, to moja Ojczyzna” wraz z projekcjami multimedialnymi.
Przedstawiliśmy dzieciom historię Polski w kilka minut. Dzieci dowiedziały się czym jest nasz kraj, jakie są nasze symbole narodowe. Słowami wierszy i piosenek oddały szacunek bohaterom walk o wolność i niepodległość ukochanej Ojczyzny. Bowiem szacunku do własnego kraju uczyć się należy już od najmłodszych lat.
11 listopada uczestniczyliśmy w obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości w naszym mieście. Po Mszy św. w kościele św.Wawrzyńca, sprawowanej w intencji Ojczyzny, delegacja dzieci i nauczycieli złożyła kwiaty pod pomnikiem Tysiąclecia Chrztu Polski. Następnie w Miejskim Ośrodku Kultury przed zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami wystąpiły najstarsze przedszkolaki w programie „To jest moja Matka, to moja Ojczyzna”.

Małgorzata Sobejko

26 listopada 2017|