Rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

13 maja br. minęło 100 lat od czasu kiedy po raz pierwszy Piękna Pani – Matka Boża ukazała się trójce dzieciom z Fatimy. Objawienia te mają ogromne znaczenie dla nas wierzących i dla całego świata. Matka Boża wzywała i wzywa do pokuty i do odmawiania różańca.

Odpowiadając na Jej wezwanie i nasza parafia włączyła się w tę szczególną modlitwę Kościoła wraz z Maryją 13 maja przeżywając Nabożeństwo Fatimskie.

Na początku nabożeństwa, trzy młode osoby ucharakteryzowane na dzieci z Fatimy – Franciszka, Hiacyntę i Łucję przedstawiły dialog laki miał miejsce między dziećmi a Matką Bożą. Potem ruszyliśmy w procesji fatimskiej z figurą Matki Bożej, rozważając tajemnice różańcowe; odśpiewaliśmy Litanię Loretańską oddając szczególną cześć Maryi. Następnie zgromadzeni wierni wzięli udział w Najświętszej Ofierze Chrystusa, karmiąc się Jego Ciałem. Na zakończenie, wspólnie oddaliśmy siebie, nasze rodziny i całą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi odmawiając akt zawierzenia:

„Matko Niepokalana, Matko Fatimska, ufni Twojej macierzynkiej dobroci i posłuszni Twojej woli zawierzamy się Twemu Niepokalanemu Sercu. O Maryji! Bądź naszą obroną przed zakusami złego o orędowniczką na trudnych ścieżkach życia. Dodaj nam ochoty i umacniaj w pokucie za grzechy nasze i całego świata. Niech Twoje Niepokalane Serce stoi na straży czystości naszych serc. Odnawiaj w nas zaufanie do Boga i pragnienie, aby we wszystkim nasladować Jezusa, żyć według Ewangelii, przykazań Bożych i nauki Kościoła. Spraw, aby nasze rodziny, parafie i cała Ojczyzna były królestew Twego Syna i Twoim. Amen”.

18 maja 2017|