Rodzice czytają dzieciom

Doskonale wiemy, jak wielkie znaczenie dla rozwoju dzieci ma codzienne czytanie. W związku z tym od marca najmłodsza grupa „Radosnych Aniołków” rozpoczęła cykl spotkań „Rodzice czytają dzieciom”. Spotkania mają polegać na czytaniu przez chętne Mamy i Tatusiów bajek, opowiadań lub ulubionych przez dzieci wierszyków. Przychodząc na nasze zajęcia Rodzice mają okazję do integracji z naszą grupą a także stają się prawdziwym powodem do dumy!

Pierwsze takie spotkanie odbyło się 8 marca. Mama Kamilki, Pani Agnieszka Bojarska, będąca również Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej, rewelacyjnie odnalazła się w tej roli. Dzieci były zachwycone spotkaniem. Jej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi pozwoliło na przeprowadzenie ciekawych zajęć, podczas których dzieci podróżowały pociągiem do kolejnych stacji, na których poznawały różne zwierzęta.

Bardzo dziękujemy za to pierwsze spotkanie i liczymy na kolejnych Rodziców, którzy zechcą poczytać dzieciom ich ulubione baśnie i opowieści. Dla dzieci to jest naprawdę ważne. Wystarczy jeden, krótki nawet wiersz, lub krótka popularna bajeczka.

„Radosne Aniołki” serdecznie zapraszają!

mgr Sabina Buśko

23 marca 2017|