Sześciolatki w szkole

Sześciolatki z Przedszkola Parafialnego — dzieci z grupy „Perełki Maryi” wraz ze swoimi wychowawczyniami Danuta Grendus i Małgorzata Sobejko odwiedziły 9 maja Szkołę Podstawową.

Przedszkolaków powitała dyrektor szkoły p.Maria Jędrejko. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania gości w sali gimnastycznej. W szkole spotkaliśmy naszych kolegów z Przedszkola Samorządowego. Uczniowie klas trzecich wspólnie ze swoimi wychowawczyniami p. Ala Sucha i Danuta Woźniak przygotowali przedstawienie o zwierzętach .

W celu zapoznania się dzieci zorganizowane zostały zabawy integracyjne. Ogromną atrakcją były zabawy ruchowe na sali gimnastycznej. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód.

Po zmaganiach sportowych najważniejszym punktem naszego spotkania było zwiedzanie szkoły. Odwiedziliśmy pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, bibliotekę, pracownię komputerową oraz niektóre klasy.

Przemierzając szkolne korytarze podziwialiśmy piękne prace plastyczne uczniów, puchary i medale zdobyte przez nich na zawodach sportowych oraz w licznych konkursach.

Po zwiedzeniu szkoły udaliśmy się do stołówki szkolnej na pyszny poczęstunek. Następnie odwiedziliśmy klasę trzecią, gdzie mogliśmy pooglądać zeszyty i spróbować jak się pisze na szkolnej tablicy. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy od naszych starszych kolegów wspaniały prezent-Portfelik z zadaniami.

W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Jednak już niedługo nasze sześciolatki będą uczniami klasy pierwszej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, przekonały się, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie, bez trwogi i lęku przekroczą szkolne mury i pozyskają w niej nowych, wspaniałych kolegów.

mgr Małgorzata Sobejko

21 maja 2017|