Wizyta Starszaków w Miejskiej Bibliotece Publicznej

17 lutego dzieci z grupy Perełki Maryi po raz kolejny odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Radymnie w ramach comiesięcznych, cyklicznych spotkań. Tematem spotkania był „Dzień kota”. Pani dyrektor biblioteki Agnieszka Bojarska zapoznała nas ze zwyczajami i ulubionymi zabawami kotów. Celem obchodów jest propagowanie szacunku dla kotów, nie tylko tych rasowych, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które jej potrzebują. Dzieci poznawały, jakie te koty naprawdę są, co lubią jeść i jakie mają ulubione zabawy. Odgadywały tajemnicze dźwięki ze szklanki oraz  rozpoznawały, z jakiej bajki uciekli znani wszystkim koci bohaterowie.

Nasz Dzień Kota w bibliotece był pełen radości i dobrej zabawy. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania bajek o kotkach. Na dodatek wiedza ta podana była w bardzo atrakcyjny, zabawny, pełen śmiechu i humoru sposób.

Drugim i najważniejszym punktem spotkania było wykonanie zakładki do książki właśnie w kształcie kota. Dzieci składały gotowe elementy, ozdabiały kredkami i pisakami swoje prace.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty.

mgr Małgorzata Sobejko

23 lutego 2017|