Dzień Polskiej Niezapominajki 15.05.2018 r.

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja. Idea święta zainicjowanego przez Andrzeja Zalewskiego z Eko-radia brzmi: „Niech niezapominajka zbliża ludzi i uczy Polaków wzajemnej serdeczności”. Mały niebieski kwiat, jakim jest niezapominajka, uczynił symbol pamięci i miłości, popularyzuje piękną polską przyrodę. Święto obchodzone jest w maju, gdy przyroda jest najpiękniejsza. Przyłączyliśmy się i my do tych obchodów, mówiliśmy o pięknej polskiej  przyrodzie.

„Święto Polskiej Niezapominajki, to dzień wzajemnej życzliwości, dzień radości i miłości. To wielkie święto przyrody, ochrony powietrza, ziemi i wody. Niezapominajka od dziś nam pomoże, Pamiętać o przyjaźni i miłości, O uśmiechu i życzliwości, O ochronie środowiska. Pamiętaj Polaku młody Nie niszcz przyrody!”

Dzieci z naszego przedszkola w krótkim przedstawieniu przygotowanym przez panią Sylwię Perczyk  przybliżyły wiadomości o ekologii i wyglądzie  niezapominajki.

Po zakończeniu  przedstawieniu odbyły się zawody grupowe:

 

-segregowanie śmieci;

-bieg z plastikowymi butelkami;

-robienie kulek z papieru na czas;

-rzucanie kulek w kolegów i koleżanki;

-quizy dotyczące dbania o środowisko.

 

Dzieci wysłuchały opowiadania o „Polskiej Niezapominajce” jak i również piosenki o tej tematyce. Oglądały bajki edukacyjne związane z dbaniem o środowisko. Następnie panie wręczyły wszystkim dzieciom ręcznie robione kwiaty niezapominajki, oraz inne pamiątki.

Mamy nadzieję że ten piękny i wyjątkowy dzień zostanie w naszej pamięci na długo. Niech idea tego święta towarzyszy nam wszystkim każdego dnia.

                                                                                         Sylwia Perczyk

9 lipca 2018|