III Piknik Rodzinny.

24 czerwca 2018r. Stowarzyszenie Nowe Życie zorganizowało III już Piknik Rodzinny. Od godziny 1530 – mimo niesprzyjającej pogody, mieszkańcy Radymna oraz zaproszeni goście zaczęli licznie gromadzić się na placu obok Urzędu Miasta. O godz.16 15 nastąpiło uroczyste przywitanie gości, a następnie odbyła się część artystyczna. Podczas Pikniku wystąpiły dzieci i rodzice z naszego przedszkola z programem:

Dzieci – Polska to piękna dziejów historia

Rodzice- Zamieszanie w krainie bajek.

W pierwszej kolejności zaprezentowały się dzieci, które w różnych układach tanecznych wywoływały uśmiech zachwytu na twarzach wszystkich zebranych Przedstawiły historię Polski w kilkadziesiąt minut. Mieszkańcy miasta dowiedzieli się czym jest nasz kraj, jakie są nasze symbole narodowe. Słowami wierszy i piosenek oddały szacunek bohaterom walk o wolność i niepodległość ukochanej Ojczyzny. Bowiem szacunku do własnego kraju uczymy już od najmłodszych lat. Podczas przedstawienia ukazano sceny z życia rodzinnego św. Jana Pawła II. Występ rodziców został przerwany ze względu na warunki atmosferyczne: silny wiatr i deszcz.

Nikt – a dzieci na pewno – nie nudził się na Pikniku. Zapewniały to liczne atrakcje dla najmłodszych oraz smakowite potrawy. Wszyscy goście mogli skosztować grillowanej kiełbasy lub kawałek ciasta przygotowanego przez rodziny.

Piknik w szczególności skierowany do rodzin, jest formą promocji prawidłowych więzi rodzinnych, które w dużej mierze są czynnikiem chroniącym dzieci przed uzależnieniami i innymi trudnościami. Ukierunkowany na wspólne spędzanie wolnego czasu przez rodziców i dzieci. Zaplanowano rozrywki dla całej rodziny, a także dla jej poszczególnych członków. Organizatorzy podkreślali, że organizowany przez nich Piknik jest bezalkoholowy. Chcieli pokazać mieszkańcom Radymna, że wspólne spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym zdecydowanie poprawia rodzinne relacje.

Małgorzata Sobejko

10 lipca 2018|