Interaktywne Widowisko Telewizyjne pt. „Szewczyk Dratewka”.

21 marca 2018r. dzieci z grup Perełki Maryi oraz Przyjaciele św. Józefa brały udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show. Widowisko odbyło się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się czym jest studio filmowe, kim jest reżyser, operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec, a nawet jakie wizualizacje można dokonać przy użyciu tzw. green screena.

Historia o Szewczyku Dratewce opowiedziana została obrazem, realizowanym za pomocą kamery, do którego dodano dźwięk. Dzieci posiadające „Szczęśliwe Bilety” brały czynny udział w przygotowaniu filmowej opowieści odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób można było na bieżąco śledzić proces realizacji opowieści. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu. Zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Za kilka tygodni dzieci będą mogły obejrzeć film, którego stali się twórcami.

To było kolejne niezwykle ciekawe doświadczenie podczas, którego poznaliśmy kilka tajników realizacji obrazu. Zabawa wszystkim się podobała. Pełni  pozytywnej energii wróciliśmy do przedszkola.

Małgorzata Sobejko

23 kwietnia 2018|