Jasełkowe spotkanie z Babcią i Dziadziem

Uroczystość Jasełek w naszym przedszkolu jest od wielu lat wpisana w kalendarz imprez i uroczystości. Integruje ona dom rodzinny i przedszkole, wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój, a jednocześnie pozwala kultywować obrzędowość wynikającą z tradycji.

W miłą atmosferę wszystkich obecnych wprowadziły dzieci, które wystawiły „Jasełka”. W każdej grupie wiekowej miały one inną formę. Można było posłuchać kolęd, zobaczyć Maryję i Józefa, aniołków, pastuszków, króli podążających za gwiazdą betlejemską do miejsca narodzin Jezusa oraz dzieci, które przyszły z darami. Starszaki przedstawiły swoim babciom i dziadziom oraz rodzicom Jasełka o charakterze patriotycznym. Były też wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

W tym roku uroczystości odbywały się w każdej grupie oddzielnie.

Radosne Aniołki  – 15 stycznia o godz.1000 Spotkanie z Babcią i Dziadziem

o 1300 z rodzicami,

Edmundowe Skarby- 17 stycznia o godz.1000 Spotkanie z Babcią i Dziadziem

o 1300 z rodzicami,

Perełki Maryi  – 24 stycznia o godz.1000 Spotkanie z Babcią i Dziadziem, Przyjaciele św. Józefa -26 stycznia o godz.1000 Spotkanie z Babcia i Dziadziem

W grupach starszych spotkanie rodziców i dziadków było połączone ze względu na choroby dzieci.

Na zakończenie przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Małgorzata Sobejko

19 lutego 2018|