Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Matko Boska Częstochowska,    

Prowadź nas do nieba bram,    

Bądź nam zawsze Matką drogą   

I do Syna Swego prowadź.      

 

Tak śpiewały przedszkolaki, gdy 19.06.201 spotkały się w Kościele pw.św. Wawrzyńca na Uroczystej Mszy Świętej z okazji zbliżającego się wielkimi krokami zakończenia roku szkolnego.

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami, paniami oraz siostrą Ewą uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Śpiewając religijne piosenki dziękowaliśmy za miniony rok wspólnej pracy.

Nasze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym możemy zamknąć się w trzech słowach:

DZIĘKUJĘ– za miniony rok wspólnej pracy, nauki i zabawy, za rodziców i panie w przedszkolu, dzięki którym już tak wiele wiem i potrafię, za kolegów i koleżanki, za wspólne sukcesy i radości oraz wszystkie otrzymane łaski…

PRZEPRASZAM– za to, że czasami swoim zachowaniem sprawiałem swoim bliskim smutek, że nie zawsze miałem chęci do nauki, za nieprzyjemne słowo skierowane do kolegi…

PROSZĘ– o zdrowie, bezpieczne i piękne wakacje, abym, po ich zakończeniu, silny i lepszy mógł rozpocząć kolejny rok w przedszkolu, szkole.

Koniec roku, to czas podsumowań tego, co zrobiliśmy, co było dobre, co złe, co było sukcesem, a co porażką, to taki można powiedzieć swojego rodzaju rachunek, również rachunek sumienia.

I oto koniec roku za pasem. Roczne zmagania w przedszkolu kończymy dziękując dobremu Bogu za wszystkie otrzymane łaski.

Małgorzata Sobejko

10 lipca 2018|