Orszak Trzech Króli.

Bóg jest dla wszystkich – to hasło przewodnie tegorocznego 2018 r.orszaku.

Ulicami Radymna po raz trzeci przeszedł Orszak Trzech Króli. Podzielony był na trzy części – zieloną, czerwoną i niebieską, symbolizujące różne części świata. W każdej królowie, rycerze, anioły, diabły i oczywiście mieszkańcy w charakterystycznych koronach na głowach. W orszaku brały udział całe rodziny, od maluchów po seniorów. Orszak to piękne widowisko, nazywane jest największymi jasełkami na świecie. W tym roku pogoda wyjątkowo dopisała.

Monarchowie wyruszyli z trzech różnych stron miasta, by spotkać się na Rynku Głównym. – Uznając Boga za króla tworzymy cywilizację miłości.

Na czele orszaku „niebieskiego” (symbolizującego kontynent azjatycki), do którego należy nasze przedszkole szedł ksiądz proboszcz Grzegorz Kowalczyk. Koordynatorem naszego orszaku była pani Dorota Podgórska, która prowadziła również  śpiew kolęd.

Monarchowie spotkali się na Rynku Głównym, gdzie oddali hołd Świętej Rodzinie. Po odegraniu przez młodzież z MOK scenki walki Dobra ze Złem burmistrz miasta pan Krzysztof Roman podziękował zebranym za wspólną inicjatywę.

Mieszkańcy przekonują się, że warto oddać hołd dzieciątku Jezus oraz świętować stulecie odzyskania niepodległości. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i liczny udział w uroczystości.

 Małgorzata Sobejko

9 stycznia 2018|