Przedszkolaki w bibliotece.

 „… Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań.

Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.

Książki mówią: – Nie zabłądzi ten, kto czyta!

Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej …”

 Wanda Chotomska

 W naszym przedszkolu książka zajmuje bardzo ważne miejsce w codziennych zajęciach i zabawach przedszkolaków. W każdej grupie wiekowej codziennie czyta się dzieciom utwory literackie, zarówno te, wybrane przez dzieci z kącika książki czy przyniesione z domu, a także zaproponowane przez nauczycielkę, a związane z tygodniową tematyką zajęć, aktualną porą roku, zainteresowaniami dzieci, czy wreszcie czytaną dzieciom w odcinkach literaturą.

Wycieczki do biblioteki są dla dzieci wielką atrakcją. Współpraca, a jednocześnie wielka przygoda przedszkolaków z naszego przedszkola z bibliotekarkami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radymnie ma ogromne znaczenie. Celem naszych wspólnych działań jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych oraz zapału dzieci do czytania książek jako klucza do wiedzy i sprawności umysłu. Dzięki różnorodnym i ciekawym formom tej współpracy biblioteka stała się dla przedszkolaków magicznym miejscem. Tutaj dzieci wyciszają się, potrafią uszanować obecność innych osób. Są bardzo zaangażowane, otwarte i spontaniczne. Bardzo chętnie chodzą do biblioteki.

16 lutego dzieci z grupy Perełki Maryi wraz ze swoja wychowawczynią Panią Małgorzatą Sobejko uczestniczyły w kolejnym spotkaniu Projektu edukacyjnego „Liczę i rachuję to wszystko w bajkach znajduję” na temat Kalendarza. Dzieci zapoznały się z kalendarzem ,tworzyły go i uzupełniały. Utrwalały    nazwy pór roku, dni tygodnia, nazw miesięcy. Pani Agnieszka Bojarska- Dyrektor naszej biblioteki zaprezentowała nam Kalendarz przedszkolaka. Dzieci poznawały i utrwaliły pory roku, miesiące, dni tygodnia, określały stany pogodowe i atmosferyczne. Czytanie literatury dziecięcej przez panią Agnieszkę to główny punkt każdego spotkania z dziećmi. Dzieci zapoznały się z treścią wierszy na temat dni tygodnia i bajką o miesiącach. Kolejną stałą formą są zajęcia plastyczne. W tym dniu dzieci wykonały piękny kalendarz – sowę.

Małgorzata Sobejko

19 lutego 2018|