Przedszkolaki z wizytą w szkole

   „A w szkole na nas czeka rzecz nowa: OBOWIĄZEK. 

   I coraz mniej zabawek, i coraz więcej książek.

   I choć może trudniejsze będą następne lata –

   otworzy się przed nami ciekawa księga świata.”

14 maja 2018 r. dzieci z grupy Perełki Maryi zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej. W przyjęcie gości zaangażowali się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowawcy świetlicy i uczniowie klas młodszych. Celem tej wizyty było zapoznanie z budynkiem szkolnym i z atmosferą pracy panującą w szkole. Dzieci na początku trochę nieśmiało, ale z dużym zaciekawieniem przyglądały się zarówno spotkanym pracownikom szkoły, jak i poszczególnym salom.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania nas przez  panią dyrektor Marię Jędrejko oraz obejrzenia barwnego, pełnego humoru i wzbogaconego piękną muzyką oraz tańcem przedstawienia. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały spektakl, a aktorów nagrodziły zasłużonymi brawami.

Następnie nasi milusińscy zwiedzili szkołę. Oglądali zadbane klasopracownie, bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne oraz podziwiali prace uczniów umieszczone na tablicach ekspozycyjnych.  Duże wrażenie wywarła pracownia komputerowa. W miłej i serdecznej atmosferze dzieci zasiadły do wspólnego poczęstunku i delektowały się ciasteczkami i soczkiem oraz dzieliły się swoimi wrażeniami i przeżyciami. Starsze dzieci bardzo sympatycznie wspominały chwile, kiedy uczęszczały do naszego przedszkola. Chętnie opowiadały co u nich słychać, co się ciekawego wydarzyło, jak radzą sobie w szkole. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w szkole, o której będą przypominały piękne kolorowe literki, które otrzymały od starszych kolegów.

Małgorzata Sobejko

9 lipca 2018|