Przegląd Twórczości Artystycznej o bł. Edmundzie Bojanowskim w Łańcucie

15.05.2019r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej o bł. Edmundzie Bojanowskim, przeznaczony dla dzieci w wieku 3 – 6 lat uczęszczających do przedszkoli i ochronek prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP Prowincji Przemyskiej. Organizatorem konkursu było Przedszkole Niepubliczne Sióstr Służebniczek NPM NP. w Łańcucie. Głównym celem przeglądu było uczczenie 20 rocznicy beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia i twórcy ochronek prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek oraz wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, taniec, recytację i formy teatralne.

Każde przedszkole przedstawiło jedną prezentację artystyczną, która zawierała: piosenkę, wiersz, scenkę teatralną, taniec i inne formy artystyczne, związane tematycznie z osobą  bł. Edmunda Bojanowskiego. Dobór form był dowolny.

Nasze przedszkole reprezentowała Julia, Michał, Michał , Kaja, Hania i Wiktoria przedstawiając scenkę sprzątania sali przedszkolnej i odnalezienie tajemniczego piórka.

Z dumą oglądaliśmy profesjonalnie i z sercem przygotowane wystąpienia  wszystkich naszych przedszkolaków. Artystyczne prezentacje dziecięcych zespołów były bardzo efektowne, starannie przygotowane pod względem tanecznym i wokalnym oraz z dbałością o estetykę ubioru. Wszystkie dzieci zaśpiewały i zatańczyły wspaniale!
Jury oceniało dobór repertuaru, muzykalność dzieci, sposób interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny.

Dziecięce głosy, piękne melodie, uśmiechnięte buzie przedszkolaków to najlepsze dowody na to, że Przegląd to najlepsza okazja by dzieci mogły poczuć się jak małe gwiazdy estrady.

Każdy utalentowany przedszkolak zasłużył na nagrodę, dlatego wszystkie występujace dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki, które wręczyli organizatorzy.

Małgorzata Sobejko

 

 

 

24 maja 2019|