Konkurs pieśni patriotycznych pt.: „To jest moja Matka, ta moja Ojczyzna”.

29 listopada 2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie odbył się po raz pierwszy organizowany przez Przedszkole Parafialne im. św. Mikołaja w Radymnie Konkurs pieśni patriotycznych pt: „To jest moja Matka, ta moja Ojczyzna”.

W gronie zaproszonych gości byli: wójt Gminy Radymno pan Bogdan Szylar, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego pani Anna Huk, ks. prałat Kazimierz Golenia, ks. proboszcz Grzegorz Kowalczyk, dyrektorzy przedszkoli oraz szkół: Siostra dyrektor Ewa Wilk jako organizator, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Radymnie pani Małgorzata Trojnar, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radymnie pani Maria Jędrejko, Siostra dyrektor Ochronki im. św. Maksymiliana w Sośnicy s. Danuta Świerczek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie pani Anna Michalska.

W inicjatywę tego wydarzenia włączyły się nauczycielki z Przedszkola Parafialnego im. św. Mikołaja w Radymnie: Dorota Podgórska, Marta Gliniak oraz Sylwia Perczyk.

Konkurs rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. W dalszej części głos zabrała siostra dyrektor Ewa Wilk, a następnie wszyscy zaproszeni goście.

Dzieci zaprezentowały się w dwóch kategoriach: soliści 4-5 latki i 6 latki, oraz zespoły podzielone na dwie kategorie: przedszkole i szkoła podstawowa.

Wszyscy uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani i pięknie prezentowali się na scenie.

W skład jury, które podejmowało tego dnia bardzo ważne decyzje weszły Przewodnicząca- pani Dorota Gunia Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie, pani Dominika Godzień, absolwentka Szkoły muzycznej I oraz II stopnia

pani Elżbieta Kozik-Bundyra- pedagog, nauczyciel rytmiki w placówkach  przedszkolnych.

Po zaprezentowaniu wszystkim placówek, każde dziecko otrzymało drobne upominki, a Jury zostało poproszone o odczytanie werdyktu.

Kategoria Soliści 4-5 latki:

I miejsce Aleksandra Buśko z Przedszkola Parafialnego w Radymnie,

II miejsce Lidia Pacek z Przedszkola Samorządowego w Radymnie,

III miejsce Michał Sawa z Przedszkola Parafialnego w Radymnie.

Kategoria Soliści 6 latki:

I miejsce Adam Pich z Przedszkola Parafialnego w Radymnie,

II miejsce Maja Czyż z Przedszkola Parafialnego w Radymnie

III miejsce Katarzyna Moroz z Przedszkola Samorządowego w Radymnie.

Kategoria Zespoły – Przedszkole:

I miejsce Zespół: „Bartoszki” z oddziału przed. w Szkole Podstawowej w Ostrowie,

II miejsce zespół „Muzyczne Iskierki” z Przedszkola Parafialnego w Radymnie,

II miejsce zespół „Zajączki” z Przedszkola Samorządowego w Radymnie,

III miejsce zespół „Marysia i Lenka” z Przedszkola Parafialnego w Radymnie,

III miejsce zespół „Wiewiórki” z Przedszkola Samorządowego w Radymnie.

Wyróżnienie:

zespół „Rozśpiewane Skarby” z oddziału przed. w Szkole Podstawowej w Ostrowie,

zespół „Misie” z Przedszkola Samorządowego w Radymnie,

zespół „Słoneczka” z Ochronki św.Maksymiliana w Sośnicy.

Kategoria Zespoły – Szkoła Podstawowa:

I miejsce zespół „Sanitariuszki” z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Radymnie,

II miejsce „Gama” ze Szkoły Podstawowej z Radymnie,

III miejsce zespół: „Orzełki”  ze Szkoły Podstawowej w Nienowicach.

Wyróżnienie:

zespół „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Radymnie

zespół „Wesołe nutki” ze Szkoły Podstawowej w Radymnie.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy.

Sylwia Perczyk