Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

26 marca 2017

 1. Dzisiaj po Mszach św. – zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Liturgię dzisiejszej sumy przygotowuje Domowy Kościół, a w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka. Popołudniowa Msza św. o 16.30 a po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nastąpiła zmiana czasu dlatego od jutra tj. od poniedziałku, Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.
 2. W najbliższy piątek (31 marca) o godz. 16.30 Nabożeństwem Drogi Krzyżowej przygotowanym przez Przedszkole Parafialne im. Św. Mikołaja, rozpoczynamy nasze trzydniowe REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je ks. dr Tomasz Hałas z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Bardzo proszę o mobilizację całych rodzin na czas rekolekcji. Nie pozwólmy sobie na zmarnowanie tego szczególnego czasu łaski, jakim jest czas rekolekcji. Program szczegółowy rekolekcji w naszej parafii jest wywieszony w gablocie, na drzwiach świątyni oraz dostępny jest na stronie parafialnej. Podczas rekolekcji zbierana będzie taca na potrzeby rekolekcji. Polecam ks. Rekolekcjonistę i całe dzieło rekolekcji Waszym modlitwom.
 3. W poniedziałek zbiórka ministrantów.
 4. Przypominam kandydatom do bierzmowania, że w Wielkim Poście mają obowiązek uczestniczyć w piątkowym Nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej.
 6. W czwartek wystawienie NS od godz. 15.00; polecam wspólnotowym i osobistym modlitwom w tym czasie ks. Rekolekcjonistę oraz całą naszą parafię. O 15.30 zapraszamy na spotkanie „Maryjki”.
 7. W sobotę zapraszamy na przegląd chórów, który rozpocznie się o godz. 11.00 w naszym kościele. O godz. 16.30 wspólne wykonanie utworu, ogłoszenie werdyktu oraz koncert laureata nagrody głównej.
 8. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – w czasie rekolekcji o godz. 17.00 – Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do licznego udziału.
 9. W zakrystii są do nabycia świece CARITAS – tzw. pascha liki oraz baranki wielkanocne.
 10. W dniach od 27 marca do 2 kwietnia, AK prowadzić będzie zbiórkę różańców (zbędnych, porwanych); po naprawie, różańce będą przekazane na wschodnie tereny Litwy. Pojemnik na różańce będzie postawiony przy ołtarzu Matki Bożej.
 11. W dniach od 27 marca do 1 kwietnia (od poniedziałku do soboty włącznie), jak co roku, będzie zbiórka produktów żywnościowych dla rodzin potrzebujących. Kosz na produkty będzie wystawiony przy ołtarzu Serca Jezusowego. Prosimy o ten dar serca, tak jak to wielu, bardzo wielu z was uczyniło przed świętami Bożego Narodzenia. Z góry dziękujemy tym wszystkim, którzy zechcą podzielić się z innymi. Bóg zapłać.