Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2017 r.

 1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu – modlimy się za pracowników mediów. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Diecezjalne Radio Fara.
 2. Liturgię dzisiejszej sumy przygotowuje Domowy Kościół zaś za tydzień proszę by w liturgię sumy włączył się POAK.
 3. W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni Jesienne).
 4. Jutro, tj. w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. W tym dniu, o godz. 16.00 w naszej świątyni odprawiona będzie Msza św. z udziałem Przedszkola Parafialnego im. św. Mikołaja. Zapraszamy na tą uroczystość wszystkich przedszkolaków oraz ich rodziców, dziadków, całe rodziny. Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla dzieci i ich rodziców oraz wychowawczyń i wszystkich pracowników przedszkola.
 5. Po Mszy wieczornej w poniedziałek – zbiórka dla wszystkich ministrantów.
 6. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed rekolekcjami ewangelizacyjnymi, Kręgi Rodzin i Akcję Katolicką. Rekolekcje, z Bożą pomocą odbędą się w terminie 17 – 19 listopada. Proszę o modlitwę w intencji tych rekolekcji a chorych z naszej parafii o ofiarowanie cierpienia w tej intencji.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz Apostolstwa Maryjnego – najpierw spotkanie modlitewne w świątyni a następnie spotkanie w salce parafialnej.
 8. W czwartek wypada święto św. Mateusza 0 apostoła i ewangelisty. Od godz. 15.00 wystawienie NS i adoracja.
 9. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. To równocześnie 22 dzień miesiąca i modlitwy do św. Rity. Po południu spotkanie dziewczynek ze scholi.
 10. W piątek wyjeżdżamy na parafialną pielgrzymkę do Czarnej w Bieszczadach na uroczyste nabożeństwo do św. Rity oraz pomodlić się przy grobie ks. Andrzeja Majewskiego. Wyjazd o godz. 13.30 z parkingu parafialnego.
 11. W sobotę wspomnienie św. o. Pio.
 12. Zachęcam do zapisania się na wyjazd go Korczowej w dniu 7 października, na szczególną modlitwę różańcową – różaniec do granic.
 13. Bardzo dziękuję panu Józefowi za Wykonanie nowej instalacji odgromowej przy kościele. Bóg zapłać.
 14. W tym tygodniu zmarła nasza parafianka: Stanisława Sobolewska. Pomódlmy się za nią proszą dla niej o szczęście nieba …