Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2017 r.

  1. Dzisiaj niedziela adoracyjna; to równocześnie droga niedziela miesiąca – składkowa na renowację naszej świątyni. Liturgię dzisiejszej sumy przygotowują dzieci pierwszokomunijne, które otrzymają medaliki z wizerunkiem Niepokalanej. Za tydzień prosimy by liturgię sumy przygotowała róża św. Rity.
  2. Druga niedziela adwentu w tym roku jest Dniem Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek, która przeznaczona będzie na pomoc Kościołom na Wschodzie.
  3. Trwa czas Adwentu a w nim poranne Msze ku czci Matki Najświętszej zwane roratnimi. Zachęcamy jeszcze do liczniejszego udziału razem z dziećmi, które przychodzą z lampionami. Dzieci, na wyciętych z papieru serduszkach zapisują wykonany przez siebie dobry uczynek a potem przynoszą go w darach ofiarnych na roratach. Dorośli zaś mogą podzielić się z potrzebującymi różnego rodzaju trwałymi produktami, które można składać w koszu postawionym przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać za przyniesione do tej pory produkty.
  4. W poniedziałek zapraszamy na zbiórkę ministrantów.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej po wieczornej Mszy św.
  6. W czwartek wystawienie NS od godz. 15.00. Na spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej naszej parafii.
  7. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.
  8. Już dzisiaj informujemy, że spowiedź parafialna przedświąteczna będzie w Radymnie w naszej parafii i na „górce” 23 grudnia. W tym dniu, od godz. 8 rano udamy się razem z przedstawicielami młodzieży do chorych z Komunią świąteczną.
  9. Przypominamy, że w domu naszych sióstr można nabywać opłatki a w zakrystii świece wigilijne w minimalnej cenie 5 zł.