Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego szczególnie dzisiaj o godz. 15.00 gdy dzwony kościelne oznajmią godzinę miłosierdzia. W naszym kościele o godz. 16.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W parafii Skołoszów odpust. Przypominamy, że można codziennie zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj od godz. 11.00 na TVP Info będzie program o CARITAS Polska; będzie m.in. transmisja z Przemyśla.
  2. Pragnę poinformować, że Siostry Matki Bożej Miłosierdzia zgodziły się przekazać naszej parafii relikwie św. siostry Faustyny. Pielgrzymka parafialna do Łagiewnik będzie 3 czerwca a uroczyste wprowadzenie relikwii odbędzie się 22 czerwca, na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Wprowadzenia relikwii dokona ks. abp Józef Michalik. Szczegóły pielgrzymki oraz możliwość zapisywania się na listę w przyszłą niedzielę.
  3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po mszach zbiórka do puszek na CARITAS. Prosimy by liturgię sumy przyszłej niedzieli przygotowali ministranci.
  4. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski. Po Mszy wieczornej zbiórka ministrantów.
  5. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty. Na Mszę wieczorną zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców.
  6. W środę Nowenna Do Matki Bożej.
  7. W czwartek wystawienie NS od godz. 15.00. Na 15.30 zapraszamy na spotkanie „Maryjki”.
  8. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Jana Pawła II. Na zakończenie Nabożeństwa możliwość ucałowania relikwii. Na 15.30 w piątek zapraszamy na dziewczynki na scholę.
  9. W przyszłą niedzielę, przy kościołach radymniańskich parafii, kwestować będzie młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zawodowych i Rolniczych. Kwesta będzie polegała na wręczaniu za datki żółtych żonkili. Dochód przeznaczony będzie na Hospicjum im. św. Jana Pawła ii w Jarosławiu.
  10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd autokarowy do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 1 maja o godz. 16.00 z przystanku PKS w Radymnie. Chętni niech kontaktują się z panią Marią Siara.