Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017 r.

  1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. na Mszy o godz. 11.00. Dziękuję rodzicom za piękne przygotowanie kościoła oraz za dar ołtarza, którym jest świecznik stojący przy ołtarzu. Szczególne wyrazy podziękowania kieruję w stronę ks. Tomasza za przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem księży przeżywających 20-lecie święceń kapłańskich.
  2. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do soboty trwał będzie tzw. Biały Tydzień ze szczególnym udziałem dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje – tzw. Dni Krzyżowe.
  5. W poniedziałek 22 dzień miesiąca – przed wieczorną Mszą św. będziemy zanosić modlitwy do Boga za przyczyną św. Rity. Można przynieść róże, które zostaną poświęcone.
  6. W środę majówka połączona z Nowenną do Matki Bożej z odczytaniem próśb i podziękowań.
  7. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie dla młodzieży klas trzecich Gimnazjum, z naszej parafii, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie będzie 23 czerwca o godz. 17.00 w kościele pw. NSPJ w Radymnie.
  8. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; na zakończenie możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.
  9. W zakrystii można jeszcze zapisać się na wyjazd do Łagiewnik i Wadowic – 3 czerwca – Jest jeszcze około 15 miejsc ponieważ został zamówiony dodatkowo bus.
  10. Bardzo dziękuję tym panom, którzy pomagali w tym tygodniu w pracy w ogrodzie parafialnym, w kościele oraz przy przedszkolnym placu zabaw. Bóg zapłać.