Ogłoszenia duszpasterskie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2017 r.

 1. Dzisiaj na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną. Na spotkaniu będzie omawiane przygotowanie dożynek parafialnych. Już dzisiaj informujemy, że w pierwszą niedzielę września, tj. 3.09.2017 r. w naszym kościele o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa jako podziękowanie za tegoroczne zbiory. Bezpośrednio po Mszy św., na placu przy starej plebani odbędzie się festyn parafialny pod hasłem: „Wawrzyniada – swojskie smaki”. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.
 2. W przyszłą niedzielę tj. 27 sierpnia, w naszym kościele będziemy mieli okazję posłuchać przed Mszami oraz w ich trakcie pięknych śpiewów w wykonaniu kwartetu wokalnego AKORD z Tarnopola. Serdecznie zapraszamy.
 3. W najbliższy wtorek wspomnienie NMP Królowej. Będzie to także 22 dzień miesiąca; pół godziny przed Mszą wieczorną, modlitwy do świętej Rity.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej.
 5. W czwartek wystawienie NS od godz. 15.00. W tym dniu wypada wspomnienie św. Bartłomieja Apostoła.
 6. W piątek (ostatni piątek miesiąca) nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Jana Pawła II. Na zakończenie nabożeństwa możliwość ucałowania relikwii.
 7. W sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej. W parafii NSPJ „na górce” oraz w Drohojowie odpust parafialny. W naszym kościele uroczysta Msza św. o godz. 18.00.
 8. 24 sierpnia o godz. 19.00 w podziemiach Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu, młodzieżowa Diakonia Muzyczna przedstawi program artystyczny pt. „Z ziemi do nieba” – muzyczna opowieść o bohaterskiej postawie Rodziny Ulmów i żołnierzy podziemia niepodległościowego. Organizatorzy zapraszają na wieczór refleksji i modlitwy o beatyfikację Męczenników z Markowej i za Polskę – Ojczyznę naszą.
 9. Na ekranach polskich kin od 18 sierpnia można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
 10. 22 sierpnia tj. w najbliższy wtorek odbędzie się badanie w kierunku osteoporozy. Badanie odbędzie się w Przychodni w Radymnie. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie.
 11. W tym tygodniu zmarli nasi parafianie: + Genowefa Głód oraz + Anna Chruściel. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie.