Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lutego 2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Abp Adam Szal wystosował do chorych szczególny list-apel. Członkowie POAK przyniosą go chorym z naszej parafii do domów. Ta niedziela jest drugą niedziela miesiąca – składkową na renowację naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Liturgię dzisiejszej sumy przygotowuje Domowy Kościół zaś za tydzień prosimy o przygotowanie liturgii sumy dziecięcą grupę misyjną.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji, szczególnie że w tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. Księga Trzeźwościowa będzie wystawiona na stoliku pośrodku kościoła.
 3. Od dzisiaj, 11 dzień miesiąca będzie dniem szczególnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Dzisiejsze nabożeństwo za Ojczyznę będzie o godz. 17.00.
 4. W poniedziałek zbiórka ministrantów.
 5. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie POAK oraz Diakoni Muzycznej. Do Spotkania Młodych próby Diakonii Muzycznej będą odbywać się w każdy wtorek o 17.30. Oczywiście zapraszamy chętne nowe osoby.
 6. Najbliższa środa to początek Wielkiego Postu – Środa Popielcowa. W tym dniu Msze święte będą o g. 7.00, 9.00 i 17.00. Posypaniem głów popiołem rozpoczniemy czas, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, a nie ukończyli 60-tego. Zachęcamy jednak, by ducha pokuty uczyć dzieci od wczesnych lat.
 7. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 8. W czwartek wystawienie NS od godz. 15.00. Po Mszy wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej naszej parafii.
 9. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej bezpośrednio po zakończeniu Mszy wieczornej o godz. 17.00. Droga Krzyżowa połączona będzie z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 10. W niedziele Wielkiego Postu Msza popołudniowa o godz. 17.00 a bezpośrednio po niej Gorzkie Żale z wystawieniem NS i kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich Żali, jak co Roku przeznaczona będzie na kwiaty do ciemnicy i Bożego grobu.
 11. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
 12. Intencje Mszy św. …