TRIDUUM SACRUM

PORZĄDEK TRIDUUM PASCHALNEGO oraz ŚWIĄT

  1. WIELKI CZWARTEK

Godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Pana Jezusa w CIEMNICY do godz. 24.00. Od godz. 21.00 adorację prowadzi Diakonia Muzyczna naszej parafii i młodzież.

  1. WIELKI PIĄTEK

Adoracja Pana Jezusa w CIEMNICY – według harmonogramu

Godz. 17.00Nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia

Godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja Pana Jezusa w GROBIE do godz. 24.00. Od godz. 21.00 adorację prowadzi Diakonia Muzyczna naszej parafii i młodzież.

Po zakończeniu Liturgii – adoracja krzyża

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy!!!

  1. WIELKA SOBOTA

Adoracja Pana Jezusa w GROBIE – według harmonogramu

Godz. 9, 10 i 11 – poświęcenie  pokarmów w kościele.

Godz. 9.00 – poświęcenie pokarmów w Ostrowie

Godz. 19.00 – początek uroczystej  liturgii Wigilii Paschalnej (prosimy zabrać świece, które będzie można zapalać od paschału)

Po zakończeniu liturgii Wielkiej Soboty nie będzie już adoracji.

  1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Bardzo prosimy, by poszczególne róże różańcowe oraz młodzież i strażacy, przygotowali sobie na rezurekcję przydzielone chorągwie, feretrony czy figury już w sobotę wieczorem. Do niesienia baldachimu prosimy panów z Rady parafialnej.

Godz. 6.00 – REZUREKCJA

Następne Msze św. o godz.: 9.00, 11.00 i 17.00

  1. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00

Nie będzie Mszy św. popołudniowej!!!

 

Harmonogram adoracji Najświętszego Sakramentu

w czasie TRIDUUM PASCHALNEGO

WIELKI PIĄTEK

700 – 800       ul. Lwowska

800 – 900       ul. Krasińskiego, Słowackiego i Sportowa

900 – 1000     Ostrów

1000 – 1100   ul. Kościuszki, Grunwaldzka, Spisówka, Słoneczna

1100 – 1200   ul. Chopina, Zarzecze, Polna

1200 – 1300   ul. Narutowicza, Bema, Piłsudskiego, Okrzei, Strażacka

1300 – 1400   ul. Rynek, Piekarska, Zamknięta

1400 – 1500   ul. Rejtana

1500 – 1600   ul. Mickiewicza

WIELKA SOBOTA

700 – 800       ul. Gruszki, Cicha, Batorego

800 – 900       ul. Miłosza, Orzeszkowej, Norwida, Kochanowskiego

900              Poświęcenie pokarmów

1000            Poświęcenie pokarmów

1100            Poświęcenie pokarmów

1200 – 1300   ul. Żeromskiego, Reja, Reymonta

1300 – 1400   ul. Zachariasiewicza, Sienkiewicza

1400 – 1500   ul. 3 Maja

1500 – 1600   ul. Legionów, Batorego, Kilińskiego

1600 – 1700   ul. Nadbrzeżna, Kołłątaja