Pielgrzymka ministrantów do Katedry

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Dzień, w którym cała wspólnota Kościoła lokalnego20160324_115110 gromadzi się przy swoim pasterzu – biskupie. W tym dniu do południa w katedrach odprawiana jest uroczysta Msza św. połączona z poświęceniem Krzyżma św., używanego przy udzielaniu sakramentów chrztu, bierzmowania i kapłaństwa, oraz oleju chorych. Na tę Mszę św. zapraszani są także ministranci – Liturgiczna Służba Ołtarza. Jak co roku ministranci naszej parafii wspólnie z ministrantami z parafii pw. Najświętszego Serca Pana 20160324_090259[1]Jezusa w Radymnie wzięli udział w diecezjalnej pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza do przemyskiej Archikatedry. W Roku Miłosierdzia pielgrzymka miała szczególny charakter, bowiem ministranci mieli możliwość przejścia przez Bramę Miłosierdzia i zyskać jubileuszowy odpust zupełny nawiedzając kościół jubileuszowy.20160324_114452[1]

Razem z biskupami, kapłanami, klerykami i ministrantami z innych parafii pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Jamrozka uczestniczyli w modlitwie brewiarzowej, która w dniach Triduum Paschalnego ma szczególnie uroczystą formę. Później zgromadzeni IMG_20160324_122508wokół naszego Arcypasterza Józefa Michalika wzięli udział w uroczystej Mszy św. Po niej odbyło się spotkanie z Księdzem Arcybiskupem, a następnie poczęstunek w Wyższym Seminarium Duchownym.

Wszystkim ministrantom i lektorom naszej parafii składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zapału w służbie Bogu i Kościołowi. Jednocześnie dziękujemy im za czas i posługę, którą pełnią przy ołtarzu.

 

24 marca 2016|