Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26 września 2021 r.

 1. Dzisiaj, po mszy o godz. 11.00, zapraszamy na spotkanie uczniów klas ósmych z naszej parafii, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania. Zapraszamy również ich rodziców.
 2. Dzisiaj w kościołach przeprowadzane będzie liczenie wiernych; tzw. dominicantes i communicantes.
 3. W poniedziałek zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów.
 4. W środę święto Świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po mszy wieczornej nowenna do Matki Bożej.
 5. W czwartek adoracja NS od godz. 15.00. Zachęcamy by każdy zaplanował sobie choćby kilka minut na osobistą adorację.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 udamy się z do chorych a od godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi.
 7. Od piątku – 1 października – msze wieczorne w dni powszednie będą o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po mszy wieczornej a w niedziele o godz. 16.30.
 8. W piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne ze świętą Ritą. Zapraszamy wszystkich na godz. 17.00, na mszę rozpoczynającą nasze rekolekcje. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i przy wejściu do kościoła:

Piątek: g. 17.00 – msza na rozpoczęcie rekolekcji; po mszy nabożeństwo różańcowe z rozważaniami rekolekcyjnymi

Sobota: g. 9.00 – msza ze szczególnym udziałem chorych; po mszy wystawienie NS, litania do Matki Bożej i modlitwy w intencji chorych i cierpiących oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem nad uczestnikami liturgii.        Godz. 17.00 – msza z liturgią niedzielną z nauką rekolekcyjną;               godz. 20.00 – nabożeństwo różańcowe z rozważaniami zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i apelem jasnogórskim.

Niedziela: g. 7.00 – msza z nauką; po mszy zmiana tajemnic różańcowych;

 1. 9.00 – msza z nauką rekolekcyjną; na tę msze zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Dzieci otrzymają swoje różańce;

g.11.00 – uroczysta msza, podczas której zostaną wprowadzone relikwie św. Rity; na zakończenie mszy św. procesja do ołtarzy z odczytaniem ewangelii i modlitwą różańcową; po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

 1. W sobotę nie będzie mszy porannej o godz. 6.30 !!!
 2. W minionym tygodniu zmarł Piotr Samborski. Prośmy o pokój wieczny dla niego – Wieczne odpoczywanie ….