Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022 r.

  1. W poniedziałek na mszę wieczorną a po niej na zbiórkę zapraszamy wszystkich ministrantów. Prosimy by także starsi chłopcy, chodzący już do szkoły średniej, nie rezygnowali tak szybko z posługi liturgicznej.
  2. We wtorek, tj. 27 września, o godz. 18.00 na parkingu parafialnym, Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania te zalecane są szczególnie po przejściu COVID19. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym. Szczegóły podane są na plakacie zamieszczonym w gablocie oraz na ulotkach, które są na stoliku pośrodku kościoła.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej. Zachęcamy do składania na kartkach próśb i podziękowań kierowanych do Matki Bożej.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W tym dniu (29 września) wypada święto św. Michała Archanioła. Na godz. 16.30, siostra organistka zaprasza dziewczynki, które chciały by włączyć się w scholę parafialną.
  5. W piątek nabożeństwo do miłosierdzia Bożego za szczególną przyczyną św. Jana Pawła II. Po końcowym błogosławieństwie będzie możliwość oddania czci relikwiom naszego świętego papieża, przez ich ucałowanie bądź dotknięcie albo przez skłon. W tym dniu na mszę wieczorną a po niej na spotkaniem, zapraszamy młodzież oazową.
  6. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc różańca. Już dziś zachęcamy do zaplanowania sobie czasu na tę wspólną modlitwę w kościele. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać stosowne plansze i naklejki. Będzie to także pierwsza sobota miesiąca dlatego o godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy od modlitwy różańcowej przy Najświętszym Sakramencie; następnie będzie piętnastominutowa medytacja a bezpośrednio po niej msza św. z liturgią niedzielną.
  7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Przed mszami o godz. 7, 9 i 17 będzie wystawienie Najświętszego Sakrament i krótka adoracja. Na mszę o godz. 9.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców. Dzieci otrzymają poświęcone różańce. Natomiast na mszy o godz. 11.00 przeżywać będziemy nasz odpust ku czci NMP Różańcowej. Uroczystej mszy przewodniczył będzie ks. Krzysztof Pelc – dziekan dekanatu Jarosław III. Na sumę zapraszamy wszystkich nalężących do róż różańcowych. Na zakończenie mszy procesja do pięciu ołtarzy, przy których odczytane będą fragmenty ewangelii i odmawiany będzie różaniec. Po sumie będzie zmiana tajemnic. Dla tych, którzy nie mogą być na sumie, zmiana tajemnic będzie także po mszy o godz. 7.00. W tym dniu nie będzie już wieczornego nabożeństwa różańcowego.
  8. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Wiesława Miciak. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu i módlmy się dla niej o pokój wieczny. Wieczne odpoczywanie…