Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021 r.

  1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”
  2. W dni powszednie Adwentu o 6.00 będą sprawowane msze ku czci Matki Bożej – roraty. Pół godziny wcześniej – godzinki o NMP. Zapraszamy dzieci z lampionami by, jak to było tradycją w naszej parafii, w uroczystej procesji ze światłem iść do ołtarza. Siostra Magdalena będzie czuwała nad dziećmi. Zachęcamy by dzieci, tak jak w ubiegłych latach, przynosiły wycięte z papieru serduszka, na których zapisywać będą wykonane dobre uczynki. Koszyk na te serduszka będzie stał przy ołtarzu Serca Pana Jezusa a wraz z procesją na wejście , przynoszony będzie do ołtarza głównego. Podczas Pasterki, wszystkie serduszka przyniesione będą w darach i umieszczone w szopce, przy żłóbku Pana Jezusa, jako szczególny prezent dla Niego od dzieci. W tym roku nie będzie jeszcze losowania figurki dzieciątka Jezus; będzie za to śpiew piosenek religijnych razem z dziećmi w czasie mszy i na jej zakończenie. Na końcu mszy roratniej, dzieci otrzymają obrazki do naklejenia na specjalną plansze. Najwytrwalsi otrzymają upominki na koniec Adwentu. W tym roku, tak jak w ubiegłym, podczas mszy roratnich, głoszone będą kazania katechizmowe, przybliżające nam zasady naszej wiary.
  3. Tradycyjnie już, przy ołtarzu Serca PJ będzie postawiony kosz, do którego można składać produkty o dłuższym terminie przydatności, którymi chcielibyśmy podzielić się na święta z tymi, którzy są bardziej potrzebujący od nas.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek tradycyjnie adoracja NS od godz. 15.00; w piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną; od godz.16.00 możliwość spowiedzi; w sobotę o o godz. 17.00, modlitwą różańcową, rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie pierwszej soboty miesiąca. Po różańcu piętnastominutowa medytacja a po niej msza św. z liturgią niedzielną.
  5. W poniedziałek zapraszamy na zbiórkę ministrantów a w piątek młodzież na spotkanie oazowe.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna, ze zmianą tajemnic różańcowych. Będzie to tzw. niedziela seminaryjna. Obejmiemy modlitwą wszystkich kleryków i profesorów seminarium przemyskiego a nasz kleryk odczyta list rektora seminarium. Po mszach zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  7. W zakrystii i w domu sióstr można nabywać opłatki wigilijne. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia za ich pracę w parafii. W zakrystii można też nabywać świece wigilijne CARITAS – minimalny koszt to 6 zł.
  8. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Stanisław Struzik. Pomódlmy się o pokój wieczny dla niego. Wieczne odpoczywanie…