Ogłoszenia duszpasterskie

XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca 2021 r.

  1. Dziś, w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, bezpośrednio po mszach świętych, błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy drzwiach kościoła członkowie Akcji Katolickiej naszej parafii będą stali z puszkami. Składane ofiary przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Dzień imienin obchodzi dzisiaj ks. bp. Krzysztof Chodzio. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie.
  3. W poniedziałek wypada wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców NMP.
  4. Zbliża się czas pielgrzymki na Kalwarię. W tym roku zalecenia sanitarne nie pozwalają zorganizować wspólnego noclegu w czasie odpustu na Kalwarii Pacławskiej. Możliwy jest udział z noclegiem we własnych namiotach, kwaterach prywatnych lub dojazd prywatnymi środkami transportu. Pan Jurek, który corocznie organizuje pielgrzymkę na Kalwarię, musi wcześniej zgłosić przewidywaną liczbę pielgrzymów dlatego bardzo prosi by osoby, które chcą uczestniczyć w pielgrzymce, zapisywały się w zakrystii – koniecznie do następnej niedzieli – 1 sierpnia włącznie.
  5. Trwają pracę związane z konserwacją boazerii, którą niebawem zaczniemy montować w kościele, dlatego w czwartkowa adoracja nie rozpocznie się o godz. 15.00 lecz godzinę przed mszą wieczorną czyli od godz. 17.00.
  6. W piątek nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna, ze zmianą tajemnic różańcowych po mszach o godz. 7 i 11.
  8. Przypominamy, że wypisy dokumentów z kancelarii parafialnej należy odbierać osobiście (szczególnie zaświadczenie dopuszczające na rodzica chrzestnego) a w szczególnych wypadkach, inne dokumenty na podstawie pisemnego pełnomocnictwa.