Młodzież

Czwartkowe spotkanie młodzieży

W czwartek (14.04.2016 r.) odbyło się kolejne spotkanie grupy młodzieżowej naszej parafii, które rozpoczęło się Mszą Świętą. Młodzież wraz z księdzem Tomaszem rozważała fragmenty z Pisma Świętego z Liturgii Słowa z  niedzieli Dobrego Pasterza. Wszyscy wykazywali zainteresowanie, nie obyło się bez burzliwej dyskusji na tematy wynikające ze Słowa Bożego. Ksiądz Tomasz [...]

24 kwietnia 2016|

Młodzież w naszej Parafii

Skoro człowiek jest podstawową i zarazem codzienną drogą Kościoła, zatem pozostaje sprawą zrozumiałą, iż Kościół przywiązuje szczególną wagę do okresu młodości jako kluczowego etapu życia każdego człowieka. Wy, Młodzi, jesteście właśnie tą młodością: młodością narodów i społeczeństw, młodością każdej rodziny i całej ludzkości — również młodością Kościoła. Wszyscy patrzymy w [...]

29 stycznia 2016|

 

 

OAZOWE SPOTKANIA MŁODZIEŻY

Na czym polegają spotkania Grupy Młodzieżowej w naszej parafii?

W każdy piątek około godz. 18 odbywają się spotkania grupy młodzieżowej w formie online, na platformie Facebook, na których animatorzy wraz z młodzieżą rozważają kolejne tematy według konspektu formacji Ruchu Światło-Życie przy pomocy fragmentów Pisma Świętego oraz sprawdzonych kazań księży zamieszczonych w internecie. Każde spotkanie rozpoczynamy i kończymy modlitwą. Animatorzy starają się zadawać uczestnikom optymalną liczbę pytań, aby włączyć ich w rozmyślanie i czynne uczestnictwo w spotkaniu. Dostosowują oni pytania, aby jak najlepiej wyczerpać temat i przekazać najważniejsze informacje, podpowiadają w razie konieczności, aby nikt nie czuł się pominięty. Ksiądz Tomasz nieustannie towarzyszy nam, wspierając nas modlitwą i rozmową.

Zapraszamy także wszystkich chętnych na spotkania. Wszelkie zapytania, wątpliwości, a także konsultacje w sprawie spotkań prosimy kierować na kontakt całodobowy:

Tel: 538 270 781    mail: karolkontek17@wp.pl

Tel: 600 732 449    mail: agniesia81018@gmail.com

Agnieszka i Karol

 

REKOLEKCJE PRZEDŚWIĄTECZNE 2020

Wielu zapyta: „Co można było wyciągnąć z 2020 roku?” Postaramy się zaprzeczyć tej hipotezie i opowiedzieć trochę o bezpośrednim przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia naszej wspólnej Oazy. Wszystko trwało pełne 3 dni, podczas których uczestnicy otrzymywali w formie tekstowej omówienie danego tematu i zagadnienia. 20 grudnia podjęliśmy temat który brzmiał; „DECYZJA”, gdzie skupiliśmy się wokół historii zwiastowania Anielskiego. Animatorzy podjęli się wyzwania i odpowiedzieli na pytania dotyczące: -na czym polega zachowanie w wierze? -w jaki sposób możemy zdecydować się na pełnienie Woli Bożej? – dlaczego mam kierować się przykazaniami Bożymi? Na sam koniec tego rozważania, animatorzy zaproponowali zadanie polegające na świadomym zdecydowaniu przeciwstawieniu się złu, a pójściu za dobrem.

W drugi dzień rekolekcji 21 grudnia, podjęliśmy się tematu „ZAANGAŻOWANIA”. Przeczytawszy scenę nawiedzenia św. Elżbiety, zwróciliśmy uwagę na to w jaki sposób Maryja podróżowała do Krewnej, a mianowicie „z pośpiechem”. Ujawnia to wielkie zaangażowanie Maryi w misję Zbawienia. Zaproponowaliśmy uczestnikom trzy możliwe drogi, z których mieli wybrać jedną i nią kroczyć.

  1. Pierwsza z nich dotyczyła zaangażowania się w modlitwę za siebie lub za drugiego człowieka.
  2. Tutaj z kolei zaproponowano ścieżkę świadectwa poprzez chodzenie na oazę, coniedzielną Eucharystię, godne wyrażanie i zachowanie.
  3. A tutaj zwróciliśmy uwagę na to, iz świadectwem może być pomaganie innym w potrzebie, dobre słowo, pocieszenie kogoś, a także dobre uczynki.

Ostatni dzień rekolekcji, czyli 22 grudnia mówił o „RADOŚCI”, czyli jak wierzyć, aby czerpać satysfakcję. Do konkretnych decyzji z poprzednich dni, do każdej z nich animatorzy zaproponowali pomysły jak je urozmaicić, aby nie były żmudnym obowiązkiem ale radosnym przywilejem. I to było by na tyle w kwestii przygotowania naszych uczestników grupy młodzieżowej.

Ostatnie spotkanie online przed świętami odbyło się 23 grudnia – w środę, podczas którego kolędowaliśmy wspólnie oraz animatorzy starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące tradycji świąt, a całe spotkanie zakończyło się modlitwą. Spotkania przedświąteczne dały Oazie wiele fajnie i miło spędzonych chwil, a co za tym idzie, relacje między uczestnikami a animatorami zacieśniły się.