Spotkania dzieci z żołnierzami

Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody umożliwia realizację tego celu. 21 listopada 2016 roku dzieci gościły w swoim przedszkolu niezwykłych gości. Byli to dwaj przedstawiciele wojska polskiego 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej.

Przedszkolaki były bardzo podekscytowane spotkaniem z reprezentantami wojska polskiego. Żołnierze przybyli na to spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w którego skład wchodziła broń wojskowa, hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna itp. Panowie zaprezentowali dzieciom swoje mundury: polowy oraz galowy, i wyjaśnili dzieciom, dlaczego mają one taką, a nie inną kolorystykę. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy żołnierz przymierzając różne elementy wyposażenia wojskowego. Dzieci z wielką uwagą słuchały opowiadań żołnierzy na temat ich pracy, ćwiczeń na poligonie, sytuacji kryzysowych czy wyjazdów na misje pokojowe.

Dzieci w podziękowaniu za tak interesujące spotkanie wręczyły żołnierzom skromne upominki. Na koniec każda z grup wykonała sobie pamiątkowe zdjęcie z żołnierzami.

mgr Sabina Buśko

22 listopada 2016|