Spotkanie dzieci z policjantem

W dniu 15-ego września przybył do naszego przedszkola Pan policjant starszy sierżant p. Emil Mazur, posługujący na posterunku policji w Radymnie. Został On zaproszony przez jednego z Rodzica Naszych pociech.

W spotkaniu z panem policjantem brały udział wszystkie grupy przedszkolne wraz ze swymi wychowawczyniami. Były to: – poczynając od najmłodszych- grupa „Radosne Aniołki”, grupa „Edmundowe Skarby”, dalej „Przyjaciele św. Józefa”, kończąc na grupie „Perełki Maryji”. Dzieci były mile zaskoczone wizytą Pana policjanta. Młodsze dzieci były ciekawe ubioru funkcjonariusza oraz akcesoriów, które zdobiły jego pas i spodnie. Dlatego też Pan policjant na początku omówił swój mundur oraz rekwizyty. Były to: tarcza odblaskowa, pałka, krótkofalówka- telefon, różne rodzaje pasków. Najwięcej wrażeń u przedszkolaków wzbudziły kajdanki, które pan policjant pozwolił potrzymać każdemu dziecku. Niektóre pociechy próbowały zakuć się w nie, lecz bez negatywnych skutków zatrzaśnięcia się w nie. Kajdanki same zsuwały się z ich rąk. W następnej części trwania prelekcji Pan Policjant sprawdził czy dzieci znają  podstawowe zasady bezpieczeństwa, np.: numery alarmowe, niektóre znaki drogowe oraz sposób poprawnego przechodzenia przez ulicę. Zaproszony Gość był bardzo mile zaskoczony, gdyż dzieci odpowiadały bezbłędnie  i były chętne do dalszych pytań.

Pan Policjant utrwalał wraz z przedszkolakami zasady poprawnego poruszania się na przejściu dla pieszych, a także poprawnego korzystania z ulicy i chodników podczas jazdy na rowerze. Zademonstrował nowe znaki: zakazu, nakazu oraz znaki informacyjne. Po prelekcji Pan Emil zaprosił wszystkie grupy do obejrzenia samochodu policyjnego. Dla wielu dzieci było to wielką atrakcją usłyszeć z bliska różne sygnały samochodu policyjnego, które towarzyszą podczas szybkiej akcji policji.

Dzieci z wypiekami na twarzach słuchały wypowiedzi Pana sierżanta. Ich postawa była bardzo wzorowa. Mamy nadzieję, iż spotkanie to utrwali nowo nabytą wiedzę i przyczyni się do większego poczucia bezpieczeństwa podczas ruchu drogowego.

Bardzo dziękujemy za przybycie zaproszonemu gościowi P. Emilowi Mazurowi oraz za poświęcony czas i przekazanie cennych wiadomości naszym przedszkolakom.

mgr Joanna Naspińska

18 września 2016|