Uroczyste dziękczynienie za złożone śluby wieczyste brata Eligiusza

dsc_0566  6 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej sumie będącej dziękczynieniem za złożone śluby wieczyste brata Eligiusza (Mateusza Gelmudy). Jest to wielka radość dla całej wspólnoty parafialnej.

Na uroczystości byli obecni rodzice, rodzeństwo i bliscy brata Eligiusza, jego współbracia zakonni z zakonu Franciszkanów, ojciec Izydor- wychowawca i duchowy kierownik brata Eligiusza, ksiądz proboszcz Czesław Jaworski z parafii NSPJ, a także księża z naszej parafii na czele z ks. proboszczem, siostry zakonne i licznie zgromadzeni parafianie.

Podczas homilii piękne słowo wygłosił ojciec Izydor, który niezwykle ciepło mówił o bracie Eligiuszu, wyjaśniając istotę powołania każdego z nas.

Ojciec Izydor dotknął również w swoim kazaniu tajemnicy Chrztu Świętego, który jest sakramentem zanurzającym nas w miłości Boga. Kaznodzieja wyjaśniał istotę ślubów wieczystych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.dsc_0546

Skierował też wiele dobrych słów w stronę całej naszej wspólnoty parafialnej.

Ubogaceniem eucharystii był śpiew Diakonii Muzycznej, która powstaje przy parafii i podczas tej mszy dziękczynnej zainaugurowała swoją działalność.

Diakonia ma na celu ubogacać liturgię i doskonalić warsztat muzyczny uczestników, diakonia jest rozumiana jako służba: chcemy dzielić się naszymi talentami z innymi. Zapraszamy wszystkich chętnych, w każdym wieku, którym bliski jest śpiew i muzyka, którzy chcieliby zaangażować sie w to dzieło.

Bogu niech będą dzięki za dar powołania naszego parafianina brata Eligiusza.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o Nim i jego poświęceniu dla Kościoła.

Sabina Buśko

8 listopada 2016|