Wycieczka do Wilna

   PÓLNOCNO WSCHODNIA POLSKA, TROKI, WILNO

 

Termin: 17-19.06.2016

Wyjazd: godzina 23:30 w dniu 16.06 (czwartek) Rzeszów, Za rondem Pobitno w kierunku na Lublin pierwszy parking po prawej stronie.

Pozostała kwota zbierana będzie w autokarze.

 

Dzień 1 – przyjazd w godzinach rannych do Białegostoku – Pałac Branickich 9:15, Augustów –  sanktuarium w Studzienicznej, Sejny – Cudowna Figura Matki Bożej zwana Szafkową Wigry – Klasztor  po Kamedulski, obiadokolacja nocleg w Polsce.

Dzień 2 – śniadanie, Przejazd do miejscowości Troki, zwiedzanie miasteczka. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu Przejazd do Wilna: Ostra Brama – Msza Święta, Rossa – zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudzkiego, najpiękniejszy w Wilnie kościół Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży (panorama Wilna z wysokości 180 metrów), obiadokolacja, dla zainteresowanych wieża telewizyjna, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 3 – Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wileńskiej starówki: początek przy Ostrej Bramie, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, muzeum Mickiewicza, kościół Św. Anny i Bernardynów, dzielnica Republiki Zarzeczańskiej. wyjazd w drogę powrotną, po drodze obiadokolacja w Sejnach.

Koszt uczestnictwa: 490,00 zł./osobę           

 Świadczenia zawarte w cenie:

– transport, parkingi, opłaty drogowe

– Pilot – przewodnik

– miejscowy przewodnik

– 2 noclegi

– wyżywienie: 2 śniadania, 3 obiadokolacje,

– ubezpieczenie: NNW i KL

– zwiedzanie: Pałac Branickich, Wigry – Klasztor, Troki – zamek Wielkich książąt Litewskich, muzeum Mickiewicza w Wilnie.

Biuro FLORATUR

Grzegorz Wojtoń  tel: 605 050 453

www.floratur.pl

11 czerwca 2016|