50-lecie pożycia małżeńskiego par z Miasta i Gminy Radymno.

Serdeczne życzenia,

gorące życzenia

Od serca do serca wprost,

by Wasze marzenia doznały spełnienia,

Niech zginą kłopoty,

Przepadną zmartwienia

Niech Wam sprzyja dobry los.

Przyszła pora na „Dzień Seniora” w Radymnie W dniu 28 września 2017 r. o godz.1200 w Urzędzie Miasta Radymno  odbyła się piękna uroczystość. W uroczystości uczestniczyło 26 par małżeńskich obchodzące 50 lecie małżeństwa oraz jedna obchodziła 60 rocznicę  z miasta i gminy Radymno. W części oficjalnej przedstawiciele władz Pan Burmistrz Krzysztof Roman oraz Pan Wójt Bogdan Szylar złożyli przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i stu lat życia, tyleż miłości, ciepła zrozumienia   i szacunku wśród najbliższych, aby dojrzały wiek był czasem ,pełnym pasji i możliwości , a jednocześnie czasem spełnienia .

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Burmistrz Krzysztof Roman oraz Pan Wójt Bogdan Szylar. Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy, upominki oraz kwiaty. Nie zabrakło również symbolicznego toastu i poczęstunku.

Na zaproszenie Pana Burmistrza i Wójta przybyły z częścią artystyczną przedszkolaki z Przedszkola Parafialnego i Samorządowego, które w radosny zabawny i humorystyczny sposób przedstawiły rolę rodziny w naszym społeczeństwie. Inscenizacja o świętej rodzinie w wykonaniu naszych przedszkolaków przypomniała, również wszystkim o roli modlitwy i opieki Matki Bożej w życiu codziennym. . Przed wspaniałą publicznością wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca „Ostrowiacy”. Dzieci z podziwem i w skupieniu obserwowali starszych kolegów. Radość ze wspólnego przebywania widoczna była wśród wszystkich zebranych. Podczas  występu przedszkolny reprezentant z naszego przedszkola wręczył gościom laurki z herbatą wraz z życzeniami.

 Dziś życzymy dużo zdrowia

wiec dajemy Tobie                        

herbatkę byś nigdy

 nie dał się chorobie

Bo najlepsza do rozgrzania jest ciepła herbata

pija ja o różnych porach

wszyscy z tego świata

 Na zakończenie przedstawienia dzieci z Przedszkola Samorządowego wręczyły z kolei piękne niewiędnące kwiaty.

Największą jednak radość wszystkim przedszkolakom sprawiły niespodzianki przygotowane przez gospodarzy uroczystości , a były to jajka niespodzianki. Pełni radości i niezapomnianych przygód wróciliśmy do naszego przedszkola.

Małgorzata Sobejko

4 października 2017|