Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. a każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnego spotkania w sali teatralnej. Każde dziecko mogło zaprezentować swojego misia, zatańczyć z Misiem w rytm piosenki „Jada jadą ,misie”. Następnie każda grupa udała się do swoich sal, gdzie odbyły się dalsze zabawy. W tym dniu w przedszkolu dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustację miodku. Najstarsza grupa „Perełki Maryi” o godz. 1000 udała się do Biblioteki Miejskiej na pierwsze na zajęcia z cyklu spotkań promujących czytelnictwo oraz matematykę „Liczę i rachuję to wszystko w bajkach znajduję”.
W ramach projektu odbędzie się szereg spotkań, warsztatów poświęconych tematyce matematycznej. Nasze „Perełki” będą uczestniczyć w warsztatach bibliotecznych, na których oprócz poznawania podań i legend związanych z matematyką będą mogły wyrazić swoje odczucia na powyższy temat w ekspresji plastycznej. A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś”, to zaproszone dzieci przyniosły ze sobą na pierwsze zajęcia pt. „Co robi miś Grześ?” swoje pluszowe przytulanki. Zabawa była doskonała. Wszyscy uczestniczyli w paradzie misiów. Wybraliśmy największego misia i najmniejszego, najbardziej puszystego, najbardziej kolorowego oraz najbardziej niesamowitego. Oprócz zabawy pani Agnieszka Bojarska przygotowała „misiową poezję” i pełno ciekawostek np. o historii pluszowego misia, o misiach bajkowych i tych prawdziwych – różnych gatunkach i ich różnych zwyczajach. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki”, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”. Na koniec przedszkolaki wykonały misia metodą origami.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Małgorzata Sobejko

9 grudnia 2017|