Dzień Przedszkolaka

20 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci ubrane były w stosowne kolory, które podkreślały przynależność do grup wiekowych. Grupa Radosnych Aniołków nasze kochane 3-latki pięknie prezentowała się w zielonych koszulkach, czerwono było w grupie Edmundowych Skarbów 4-latki, a różne odcienie niebieskiego można było zobaczyć w grupie Przyjaciół św. Józefa 5 – latki. Bardzo słonecznie było w grupie Perełek Maryi 6-latki ponieważ dominował tu kolor żółty. Przedszkolaki dumne były ze swoich strojów.

Po śniadaniu w doskonałych humorach wszyscy zebrali się w sali teatralnej. Uroczystego otwarcia tej wesołej imprezy dokonała siostra dyrektor Ewa Wilk, która życzyła dzieciom „Miłego Dnia Przedszkolaka” i przyniosła dla wszystkich kosz słodyczy oraz wspaniałych prezentów.  Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania przedszkolaki ze wszystkich grup odśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek” oraz zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Wszystkie konkurencje sportowe prowadził p. Kaziu Nerka. Przedszkolaki m.in. rzucały piłeczkami do kosza, chodziły z woreczkami na głowie, zmagały się z trudnym torem przeszkód. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie imprezy każde dziecko z zaczarowanego worka losowało swój prezent niespodziankę.

Przedszkolaki z dumą informowały o swoim święcie.

Po obiedzie dzieci wykonywały prace plastyczne „Dzień przedszkolaka”, słuchały ulubionych bajek a panie wychowawczynie pięknie ozdabiały twarze.

W naszym przedszkolu święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, pracowników przedszkola. Myślimy, że Dzień Przedszkolaka na stałe zagości w harmonogramie imprez przedszkolnych i będzie corocznie hucznie obchodzony.

Małgorzata Sobejko

26 września 2017|