FINAŁ AKCJI ”SERCE W ZAKRĘTCE”

We wtorek 7.02.2017r z naszego przedszkola wyjechał kolejny transport plastikowych nakętek. W akcję zbierania nakrętek dla Frania Kołodzieja włączyło się bardzo dużo instytucji: Szkoła Podstawowa w Solcu – Zdroju, Gimnazjum in. Jana Pawła II w Solcu – Zdroju, Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Zborowie, Szkoła Filialna w Wełninie, Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy, Akademia Poziomkowa Niepubliczne Przedszkole W Lublinie, Akademia Poziomkowa Niepubliczne Przedszkole w Bychawie, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskie im. św. D.Guzmana w Lublinie, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Gimnazjum w Radymnie, Niepubliczne Przedszkole św. Stanisława Kostki w Jasionce, Przedszkole Samorządowe

w Radymnie, Zespół Szkół w Nienowicach, Zespół Szkół w Duńkowicach, Zespół Szkół w Ostrowie, Szkoła Podstawowa w Radymnie, Zespół Szkół w Skołoszowie, Szkoła Podstawowa w Muninie, Szkoła Podstawowa w Zamiechowie, Zespół Szkół w Chotyńcu, Parafianie z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Świętem, Niepubliczne Przedszkole im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Jarosławiu, Zespół Szkół Ogólnokształcących Zawodowych i Rolniczych w Radymnie, Ochronka św. Maksymiliana w Sośnicy, Zdzisław Wójcik, Szkoła Podstawowa w Wietlinie, Zespół Szkół w Świętem, Niepubliczne Przedszkole w Stubienku, Szkoła Podstawowa w Mołodyczu, Zespół Szkół w Sośnicy, Świetlica Wzrastanie, Niepubliczne Przedszkole w Pikulicach, Parafianie z parafii pw. św. Mikołaja Biskupa i Matki Bożej Częstochowskiej w Rokietnicy.

Tym razem zgromadziliśmy 3400kg. Nakrętki do Zarzecza przetransportował  tato Szymona Wrony. Załadunek był możliwy tylko dzięki pomocy uczniów Gimnazjum w Radymnie Kacprowi Muszumańskiemu , Rafałowi Figieli i Karolowi Strawie, którzy wspólnie z panem Stanisławem Olechem bardzo chętnie pomogli nam w tej trudnej pracy. Od lutego do czerwca 2017r. zbieramy nakrętki dla Emilki Jasic.

Zakrętki są ogólnodostępne, powszechne i wszechobecne, znajdują się na butelkach z napojami, detergentami, etc. Każdy ma do czynienia z zakrętkami, na co dzień, więc warto jednym gestem ( np wrzucając zakrętkę do osobnego worka) pomóc innym skoro mamy taką możliwość. Ich wszechobecność w otaczającym nas świecie, i prostota zbierania, wspomniany wcześniej jeden gest, który powtórzony kilkakrotnie wchodzi nam w nawyk może pomóc.

Każdy, kto chciałby przyłączyć się do naszej akcji może to zrobić w każdej chwili. Nasza akcja została świetnie przyjęta oraz szybko się rozprzestrzenia. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu wielu osób możliwa jest dalsza rehabilitacja dzieci, która przynosi drobne postępy. Potrzebujące dzieci oczekują na naszą pomoc w formie ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK. Należy przekazywać je do Przedszkola Parafialnego w Radymnie. Zbiórka plastikowych nakrętek, przekazanych bezpośrednio do sprzedaży firmie recyklingowej ma na celu pozyskanie funduszy przeznaczanych na cele charytatywne, między innymi na zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy dofinansowanie do zabiegów rehabilitacyjnych. To niewiarygodne, jak wielką radość mogą wzbudzić w ludziach niepozorne, plastikowe nakrętki.

Cieszy nas, że tak dużo osób nabrało nawyku odkładania plastikowych nakrętek. Wspólnie uda nam się nie tylko pomóc potrzebującym dzieciom, ale także sprawić, że kilka ton plastiku zamiast trafić na wysypisko śmieci, zostanie wykorzystane jako materiał wtórny. Dla nas liczy się każdy kilogram, a nawet każda nakrętka. Każdy zebrany kilogram to kolejna złotówka, przeznaczona dla dzieci.

mgr Małgorzata Sobejko

17 lutego 2017|