Pielgrzymka do Łagiewnik

Wczesnym porankiem 3 czerwca, grupa ponad siedemdziesięciu osób zebrała się przy kościele parafialnym by wyruszyć na pielgrzymkę parafialną do Łagiewnik. Głównym celem i punktem kulminacyjnym naszej pielgrzymki była Msza święta w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, podczas której w uroczysty sposób zostały przekazane naszej parafii relikwie świętej siostry Faustyny. Są to relikwie tzw. I stopnia. Przy grobie św. Faustyny oddaliśmy nas samych i naszą parafię Bożemu Miłosierdziu.

Po uroczystej Mszy św. jedna z sióstr wygłosiła naszej grupie prelekcję o Bożym Miłosierdziu i o roli siostry Faustyny w przekazie światu prawdy o Bożym Miłosierdziu. Następnie pod przewodnictwem siostry Lucylli, która pochodzi z naszej parafii (dla nas to siostra Ania Pawełek) udaliśmy się do bazyliki miłosierdzia by zwiedzić poszczególne kaplice i obejście. Obok bazyliki znajduje się centru Jana Pawła II, które również zwiedziliśmy. Znajduje się tam wiele pamiątek po św. Janie Pawle II. Wielkie wrażenie robi sutanna papieża, którą miał na sobie podczas zamachu na jego życie. Na sutannie widać plamy z krwi. Zwiedziliśmy również wystawę dotyczącą całunu turyńskiego oraz muzeum, w którym jest sporo przedmiotów ofiarowanych Janowi Pawłowi podczas wizyt w różnych krajach.

dav

 

Będąc stosunkowo niedaleko od miejsca narodzin św. Jana Pawła II, postanowiliśmy udać się do Wadowic. Tam, w miejscu o którym papież powiedział, że „tu wszystko się zaczęło” (przy chrzcielnicy w kościele parafialnym, przy której papież był ochrzczony) odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia bo akurat wybiła godzina trzecia – godzina miłosierdzia.

Ponieważ nasza parafialna pielgrzymka odbywała się w pierwszą sobotę miesiąca, nie mogliśmy nie pomyśleć o Matce Bożej. Dlatego z Wadowic udaliśmy się na Kalwarię Zebrzydowską by tam przed obrazem Matki Bożej odmówić różaniec. Przed tym obraz swego czasu małego Karola Wojtyłę powierzał Matce Bożej jego ojciec, mówiąc mu: „teraz ona będzie twoją mamą”. Po latach, Karol Wojtyła jako papież Jan Paweł II przyjmuje jako dewizę swego pontyfikatu słowa : TOTUS TUUS – cały Twój Maryjo. My też zwierzyliśmy siebie, nasze rodziny i nasza parafię Matce Bożej.

Po chwili odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną do Radymna. Z pewnością przez upał jaki był tamtego dnia, wielu było zmęczonych ale szybko zmęczenie zniknęło kiedy rozpoczął się śpiew pieśni i religijnych i patriotycznych i „innych”.

Teraz czekamy z niecierpliwością by 22 czerwca, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, uroczyście wprowadzić relikwie świętej siostry Faustyny na naszej parafialnej świątyni.

Jesteśmy pełni ufności, że święta siostra Faustyna i święty Jana Paweł II, których relikwie będziemy czcić w naszej parafii, staną się dla nas szczególnymi orędownikami przed tronem Bożego Miłosierdzia.

13 czerwca 2017|