Przegląd Twórczości Teatralnej poświęcony św. Józefowi

W środę, 5 kwietnia, delegacja dzieci z naszego przedszkola wzięła udział w między przedszkolnym przeglądzie twórczości artystycznej poświęconym św. Józefowi w Rzeszowie. Dzieci, pod opieką pani Marty Gliniak i Sabiny Buśko, przygotowały krótką scenkę przedstawiającą sen św. Józefa i objawienie Mu się Anioła Pańskiego. Scena ta była połączona z tańcem i piosenką.

W rolę Józefa wcielił się Szymon Wrona, Anioła odegrał Franciszek Brzyski, który również zaśpiewał piosenkę „Rozmowa ze św. Józefem”, Maryją była Sylwia Ciecirko. Piękny taniec zatańczyły anioły: Maria Żelak, Martyna Turko, Maja Czyż, Lena Kłosowska, Zuzanna Kosińska oraz Klaudia Maj. Dziewczynki w pięknym tańcu majestatycznie przekazywały Dzieciątko Jezus z rąk Maryi do rąk św. Józefa, ukazując w ten sposób mocną wiarę Józefa, który przyjął Chrystusa pod swoją opiekę.

Dzieci wystąpiły na dużej scenie w Instytucie Teologicznym w Rzeszowie i zaprezentowały się świetnie. Po wszystkich występach i poczęstunku otrzymały nagrody za udział w przeglądzie. Bardzo zadowolone i przede wszystkim bogatsze o nowe doświadczenia sceniczne wróciły do domów.

mgr Sabina Buśko

11 kwietnia 2017|