Sałatka owocowa i warzywna

Jesień to czas dojrzewania owoców i warzyw . Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce i warzywa – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

Korzystając z bogactwa darów jesieni dzieci z grupy najmłodszej Radosne Aniołki samodzielnie przygotowały 6 października sałatkę owocową. Natomiast starszaki z Perełek Maryi postanowili zrobić 10 października pyszną sałatkę warzywną.

Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce i warzywa. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również owoce i warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji . Wszyscy bardzo się starali, ale wysiłek opłacił się – sałatki były pyszne. Na koniec gotowe sałatki  nałożyliśmy na talerze urządzając w przedszkolu prawdziwą ucztę! Zaprosiliśmy do degustacji wszystkie Panie i dzieci z przedszkola.

Małgorzata Sobejko

31 października 2017|