Świąteczne spotkanie w bibliotece.

„W wychowaniu i rozwoju człowieka bardzo wiele zależy od tego,
co on w dzieciństwie przeczyta”.
Wanda Chotomska

W piątek 15 grudnia dzieci z grupy Perełki Maryi wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Sobejko odwiedziły Miejska Bibliotekę w Radymnie w ramach comiesięcznych spotkań z zakresu edukacji czytelniczej i matematycznej „Liczę i rachuję to wszystko w bajkach znajduję”. Tematem spotkania były polskie zwyczaje i tradycje związane z okresem Świat Bożego Narodzenia. Wprowadzeniem w klimat Świąt była prezentacja multimedialna o Narodzeniu Pana Jezusa. Następnie dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o zapomnianych obrzędach ludowych w różnych regionach Polski. W utrwaleniu wiedzy pomógł uczestnikom aktywny udział w zajęciach.
Ważnym symbolem świąt jest choinka. Nikt nie wyobraża sobie świąt bez tego drzewka. Stało się ono znakiem Bożego Narodzenia, ponieważ symbolizuje życie – jest zielone nawet gdy pada śnieg.
Istnieje dużo legend związanych z bożonarodzeniową choinką. Pani Agnieszka Bojarska zapoznała nas ze zwyczajami świątecznymi oraz symboliką ozdób, które wieszamy na drzewku.
Kolejnym etapem warsztatów były zajęcia praktyczne – wykonanie choinek, które mogliśmy zabrać na pamiątkę. Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze spotkania, które dostarczyło im wiele wrażeń i solidną porcję wiedzy. Spotkanie to okazało się trafną i ciekawą formą popularyzacji książki i biblioteki wśród najmłodszych.
Na koniec zajęć dzieci pięknie podziękowały pani Agnieszce Bojarskiej oraz pani Justynie Wolskiej za wspaniałe zajęcia oraz wręczyły świąteczne stroiki.

Małgorzata Sobejko

17 grudnia 2017|