Święto Dnia Babci i Dziadka

12 stycznia w Przedszkolu Parafialnym im św. Mikołaja odbyła się wspaniała impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wraz z prowadzącym „Jasiem Pociechą” oraz z pomocą wychowawczyń grup przygotowały krótki program artystyczny. Na wstępie siostra Dyrektor Ewa Wilk przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a Jaś Pociecha wcielając się w rolę świętego Franciszka z Asyżu wprowadził w tematykę przedstawienia. Następnie przedszkolaki zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy, która przyniosła wszystkim dużo radości. Podczas wspólnego świętowania towarzyszyły kolędy, piosenki oraz szczere życzenia. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnorodnych tańcach.  Jaś Pociecha nie dał wytchnienia żadnej Babci i Dziadkowi. Wszyscy mogli choć przez chwilę potańcować ze swoimi wnukami. Ograniczeniem były niestety warunki lokalowe. Jednak pomimo to impreza się udała i chyba na każdej twarzy gościł w tym dniu uśmiech.

W kolejnej części maluchy obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz ze zdjęciem dzieci.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Na zakończenie delegacja zaproszonych gości serdecznie podziękowała wszystkim wychowawczyniom grup za troskę i wkład w wychowywanie ich wnucząt. Święto Babci i Dziadka w naszym przedszkolu zostało zapisane jako niezwykły dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

mgr Joanna Naspińska

15 stycznia 2017|