Teatr Bazyl z bajką pt. „Zagubiony.pl”.

W czwartek, 22 września odwiedzili nas aktorzy teatru Bazyl. Tym razem przedstawili nam bajkę pt. „Zagubiony.pl”. Główny bohater Frank zafascynowany grą komputerową pt. „Obudź księżniczkę” zerwał przyjaźń ze swoją koleżanką Mery i rodziną. Jednak wirtualni przyjaciele nie spełnili jego oczekiwań. Spektakl przedstawił przeżycia chłopca w kontakcie z grą komputerową. Stanowi ona krótki przewodnik po świecie gry, charakteryzując jej wpływ na rozwój i samopoczucie małego odbiorcy.

Jedną z najważniejszych wartości w życiu jest przyjaźń. Niełatwo jest odnaleźć prawdziwego przyjaciela, na którego zawsze można liczyć, ale szybko można go stracić.

Komputer bardzo ułatwia pracę, zdobywanie informacji, łączność z innymi. Oswajanie dziecka z tym sprzętem pozwala mu dobrze czuć się w dzisiejszej rzeczywistości a umiejętność jego obsługi przyda mu się w przyszłości. Rzecz w tym, żeby umiejętnie korzystały z tego dobrodziejstwa. Zadaniem rodziców jest sprawowanie kontroli nad tym, w jaki sposób dzieci korzystają z tego urządzenia. To rodzice mogą wybrać takie programy edukacyjne, które ułatwiają dziecku zdobywanie wiedzy i doskonalenie wielu umiejętności, uczą logicznego myślenia, kojarzenia i podejmowania decyzji. Dobre gry komputerowe rozwijają refleks, spostrzegawczość, zręczność. Niebezpieczeństwo pojawia się, gdy dziecko pasjonuje się nieodpowiednimi grami,

Komputer nie może dziecku zastępować życia rodzinnego, zabawy z rówieśnikami, nie może stać się główną lub wręcz jedyną formą spędzania czasu wolnego.

Małgorzata Sobejko

26 września 2017|