Wycieczka do kina.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci z Przedszkola Parafialnego z wychowawczyniami i personelem udały się na wycieczkę do Przemyśla do kina „Helios”, gdzie została wyświetlona bajka pt. „Smerfy – poszukiwacze zaginionej wioski”.

Główną bohaterką bajki była Smerfetka, którą stworzył z gliny Gargamel, aby wkradła się do Wioski Smerfów i umożliwiła mu pochwycenie jej mieszkańców. Ostatecznie magia Papy Smerfa pokrzyżowała plany złego czarownika i przemieniła Smerfetkę w dobrą postać.

Podczas oglądania bajki dzieciom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, chodź nie jednemu pojawiła się łza w oku, kiedy to główna bohaterka powróciła do swej pierwotnej postaci i zamieniła się w kawałek gliny za sprawą niecnego Gargamela.

Dzieci zabrały ze sobą lekcje czynienia dobra i nauczyły się także, iż inność człowieka jest ubogaceniem dla drugiego. Mimo inności każdy człowiek jest wartościowy i potrzebny, ma swoje miejsce na ziemi.

Po powrocie do przedszkola Siostra Dyrektor przygotowała dla każdej pociechy słodką niespodziankę.

Tak przeżyty dzień Dziecka bardzo mile wpisał się w serca maluchów, na co wskazywał szeroki uśmiech na ich buziach i zmęczenie po podróży.

mgr Joanna Naspińska

24 czerwca 2017|