29 listopada 2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie odbył się po raz pierwszy organizowany przez Przedszkole Parafialne im. św. Mikołaja w Radymnie Konkurs pieśni patriotycznych pt: „To jest moja Matka, ta moja Ojczyzna”.
W gronie zaproszonych gości byli: wójt Gminy Radymno pan Bogdan Szylar, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego pani Anna Huk, ks. prałat Kazimierz Golenia, ks. proboszcz Grzegorz Kowalczyk, dyrektorzy przedszkoli oraz szkół: Siostra dyrektor Ewa Wilk jako organizator, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Radymnie pani Małgorzata Trojnar, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radymnie pani Maria Jędrejko, Siostra dyrektor Ochronki im. św. Maksymiliana w Sośnicy s. Danuta Świerczek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie pani Anna Michalska.
W inicjatywę tego wydarzenia włączyły się nauczycielki z Przedszkola Parafialnego im. św. Mikołaja w Radymnie: Dorota Podgórska, Marta Gliniak oraz Sylwia Perczyk.
Konkurs rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. W dalszej części głos zabrała siostra dyrektor Ewa Wilk, a następnie wszyscy zaproszeni goście.
Dzieci zaprezentowały się w dwóch kategoriach: soliści 4-5 latki i 6 latki, oraz zespoły podzielone na dwie kategorie: przedszkole i szkoła podstawowa.
Wszyscy uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani i pięknie prezentowali się na scenie.
W skład jury, które podejmowało tego dnia bardzo ważne decyzje weszły Przewodnicząca- pani Dorota Gunia Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie, pani Dominika Godzień, absolwentka Szkoły muzycznej I oraz II stopnia
pani Elżbieta Kozik-Bundyra- pedagog, nauczyciel rytmiki w placówkach przedszkolnych.
Po zaprezentowaniu wszystkim placówek, każde dziecko otrzymało drobne upominki, a Jury zostało poproszone o odczytanie werdyktu.
Kategoria Soliści 4-5 latki:
I miejsce Aleksandra Buśko z Przedszkola Parafialnego w Radymnie,
II miejsce Lidia Pacek z Przedszkola Samorządowego w Radymnie,
III miejsce Michał Sawa z Przedszkola Parafialnego w Radymnie.
Kategoria Soliści 6 latki:
I miejsce Adam Pich z Przedszkola Parafialnego w Radymnie,
II miejsce Maja Czyż z Przedszkola Parafialnego w Radymnie
III miejsce Katarzyna Moroz z Przedszkola Samorządowego w Radymnie.
Kategoria Zespoły – Przedszkole:
I miejsce Zespół: „Bartoszki” z oddziału przed. w Szkole Podstawowej w Ostrowie,
II miejsce zespół „Muzyczne Iskierki” z Przedszkola Parafialnego w Radymnie,
II miejsce zespół „Zajączki” z Przedszkola Samorządowego w Radymnie,
III miejsce zespół „Marysia i Lenka” z Przedszkola Parafialnego w Radymnie,
III miejsce zespół „Wiewiórki” z Przedszkola Samorządowego w Radymnie.
Wyróżnienie:
zespół „Rozśpiewane Skarby” z oddziału przed. w Szkole Podstawowej w Ostrowie,
zespół „Misie” z Przedszkola Samorządowego w Radymnie,
zespół „Słoneczka” z Ochronki św.Maksymiliana w Sośnicy.
Kategoria Zespoły – Szkoła Podstawowa:
I miejsce zespół „Sanitariuszki” z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Radymnie,
II miejsce „Gama” ze Szkoły Podstawowej z Radymnie,
III miejsce zespół: „Orzełki” ze Szkoły Podstawowej w Nienowicach.
Wyróżnienie:
zespół „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Radymnie
zespół „Wesołe nutki” ze Szkoły Podstawowej w Radymnie.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy.
Sylwia Perczyk