Na skrzydłach historii.

15 listopada 2018r. przedszkolaki zapoznały się z historią naszego miasta oglądając  prezentację multimedialną pod tytułem Radymno nasze miasto – w ramach realizacji projektu Piękna Nasza Polska Cała .

Pokaz odbył się w sali teatralnej naszego przedszkola, gdzie zgromadziły się wszystkie dzieci, które wcześniej mogły pooglądać zdjęcia umieszczone w specjalnie na ten czas przygotowanej mini galerii Stare i nowe Radymno (kilkanaście fotografii kolorowych i czarno-białych).

Zajęcia Na skrzydłach historii został tak przeprowadzone, aby  stopniowo przechodzić od zagadnień najbliższych dziecku, tj. dom rodzinny, przedszkole, grupa rówieśnicza, poprzez rodzinną miejscowość, do zagadnień bardziej odległych, czyli dalszej okolicy, regionu, kraju. Właśnie dlatego powstał ten program, by dziecko naszego przedszkola, poznając otaczający świat wczorajszy i dzisiejszy, wiedziało, że uczy się o swojej Małej Ojczyźnie -o swojej miejscowości – Radymnie, o swoim przedszkolu, rodzinie, o sobie samym.

Dzieci  z zainteresowaniem patrzyły, słuchały oraz zadawały pytania. Na koniec dostały zadanie domowe, które polegało na pokolorowaniu – według wzoru z uwzględnieniem odpowiednich kolorów – herbu Radymna .

Danuta Grendus

24 listopada 2018|