Piknik rodzinny.

W naszym przedszkolu 4 czerwca 2018 roku (poniedziałek) o 1500 rozpoczął się Piknik rodzinny. Pikniki rodzinne w naszej placówce odbywają się co roku. Wymagają dużego nakładu pracy zarówno personelu placówki jak i rodziców. Opierają się na ich współpracy ze środowiskiem lokalnym. Część rodziców wyróżniała się szczególnym zaangażowaniem. Uczestniczyła systematycznie w spotkaniach z dyrektorem przedszkola, dotyczących organizacji pikniku, poświęcając swój cenny czas. Oprócz spotkań organizacyjnych rodzice zajęli się przygotowaniem różnych smakołyków. Wszyscy starali się sprawić, by ten dzień był jak najpiękniejszy i atrakcyjny dla wszystkich.

Czas płynął i nadszedł oczekiwany moment. Dzień pełen pracy, zdenerwowania, ale przede wszystkim radosny, pełen miłej zabawy, pozytywnych przeżyć. Od rana do placówki podążali rodzice z dziećmi niosąc własnoręczne wypieki. Dzielni tatusiowie zajęli się ustawieniem namiotów. Różne stoiska wyrastały na placu zabaw jak grzyby po deszczu. Około 1600 plac zabaw i namioty ze stoiskami zaczęły wypełniać się ludźmi. Na scenę siostra dyrektor zaprosiła zespół Yamaha z Rzeszowa, który przez ponad dwie godziny zabawiał wszystkich uczestników pikniku.

W kolejnym punkcie programu przedszkolaki prezentowały się na scenie wykonując układy taneczne, poznane podczas zajęć dodatkowych z panem Maćkiem – instruktorem tańca.

Oprócz atrakcji scenicznych każdy mógł skosztować domowych wypieków, w doskonale zaopatrzonej cukierence. Można było napić się kawy, herbaty, czy soku, skosztować leczo, kiełbaskę, hod-doga oraz frytki.

Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu. Warto podkreślić, iż dzięki hojności rodziców środki zebrane podczas pikniku zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkola. Piknik trwał do późnych godzin wieczornych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali  swój czas, pomysły, środki materialne, aby uświetnić wspólne przedsięwzięcie. Dzięki Wam nasz Piknik Rodzinny był niepowtarzalny.

Małgorzata Sobejko

13 czerwca 2018|