Pokaz mody patriotycznej.

W dniu 7 listopada w  naszym przedszkolu  zostało zrealizowane  kolejne zadanie do międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała” – pokaz mody patriotyczno- ludowej. Modelami byli tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrowiacy”, którzy zaprezentowali się w pięknych ludowych kreacjach.

Głównym celem pokazu było zapoznanie naszych przedszkolaków z różnego rodzaju strojami ludowymi.

Młodzież pokazała dzieciom takie stroje jak: rzeszowski strój damski, strój Polonez w stroju męskim, strój łowicki, strój ludowy Lublin-damski oraz męski, strój ludowy Przeworsk, strój ludowy krośnieński oraz strój damski Krosno. Dzieci dowiedziały się z czego wykonane są eksponowane stroje, mogły także ich dotknąć, a także poznały krótka historię każdego z nich.

Zafascynowanie dzieci strojami ludowymi było ogromne.

W podziękowaniu za zaangażowanie i piękny pokaz patriotyczny młodzież otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek, który wręczyła Siostra Dyrektor Magdalena Rut. Pokaz przygotowała i prowadziła pani Sylwia Perczyk. Na zakończenie spotkania młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrowiacy”,  zaprezentowała utwór pt. „Lipka”, a dzieci w ramach podziękowania zaśpiewały piękną piosenkę o naszym kraju „Myślimy dzisiaj o Polsce”.

Sylwia Perczyk

24 listopada 2018|