Rodzina to wielki dar.

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność,

nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza,

odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska

 

Czy masz dla nas czas, Mamo? Czy masz dla nas czas, Tato?

Czegóż pragnąć bardziej, niż waszej obecności… Czegóż pragnąć bardziej, niż ciepła i czułości…

 

Te jakże wymowne słowa pojawiły się na ustach dzieci, aktorów, podczas przedstawienia „Rodzina to wielki dar ”, które odbyło się 23.05.2018r z okazji Dnia Rodziny w Kościele pw. św. Wawrzyńca w Radymnie.

Sam tytuł i całe przedstawienie przypominają nam jak bardzo ważny jest czas, który poświęcamy naszym najdroższym Skarbom. Jak ważna jest miłość, słowo – czułe ramiona mamy i taty.

Przedstawienie rozpoczęliśmy od słów narratora :Z pewnością znacie bajkę o Czerwonym Kapturku. Dzisiaj nie będzie bajki, chociaż wystąpi dziewczynka o tym samym imieniu. Dzisiaj opowiemy wam historię, która może przydarzyć się każdemu.

Całe przedstawienie było piękne i wyjątkowe, ponieważ zaangażowane były dodatkowo mamy, które z wielkim wzruszeniem  zaśpiewały piosenki ze swoimi dziećmi. Pani Sabina Buśko z Olą zaśpiewała „New day list” oraz Małgorzata Brzyska z Franiem  „Jest i zawsze będzie”.

Rodzina jest darem Bożym, pierwszą szkołą, w której uczymy się wzajemnej miłości. To jest sztuka: być we wspólnocie na co dzień – w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę, niedzielę; rano, po południu… I w tej społeczności, w której jest tyle zdań, charakterów i rozdrażnień, umieć utrzymać miłość do człowieka. Walczyć stale ze swoim egoizmem, dojrzewać i uczyć się mądrości w rodzinie.

Pan Jezus poprzez swoją rodzinę uczył nas kochać naszą rodzinę, która z biegiem lat staje się naprawdę rodziną świętą, bo jest darem od samego Pana Boga.”

Jan Twardowski

Małgorzata Sobejko

12 czerwca 2018|