Spotkanie z Paniami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarosławiu

Dnia 23 listopada przedszkolaków z grupy „Przyjaciół św. Józefa” i „Perełek Maryi” odwiedziły Panie z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Jarosławiu. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na wszelkie zagrożenia związane z korzystaniem z sieci.

Pani Joanna oraz pani Alicja, poprzez różne zabawy, przedstawiły dzieciom wiele sytuacji związanych
z Internetem. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać.

Jednym z elementów  zajęć była bajka profilaktyczna, która uświadomiła maluchom, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń. Baca, bohater bajki, który prowadził rozmowę na „czacie” ze swoimi nieznajomymi kolegami, robił „selfie”, zdjęcia domu. Został oszukany przez swoich internetowych „przyjaciół”, którzy zobaczyli jak i gdzie mieszka, co posiada i jak łatwo można go okraść.

Panie uświadomiły dzieciom, że nie zawsze to, co piszemy, trafia do prawdziwych naszych przyjaciół, może to być ktoś zupełnie obcy, który może nas okraść, bądź zrobić krzywdę. Podczas zajęć,  zachęcano dzieci, by jak najmniej korzystały z gier internetowych, a  w zamian wybrały się na spacer  i bawiły w ciekawe zabawy .

Internet, telefon, gry komputerowe, niszczą dzieciństwo, dzieci stają się senne zmęczone, czasem prowadzi to do poważnych chorób.

Kochani Rodzice, zwracajmy uwagę na to, co nasze dzieci oglądają w sieci.

Sylwia Perczyk

 

15 grudnia 2018|