Wigilia w przedszkolu.

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres roku. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, kolędowania. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu – dzieci, nauczycieli i całego personelu. W ostatnich dniach w naszym przedszkolu panował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój. Personel  wspólnie z rodzicami i przedszkolakami przygotowywał stroje, dekoracje i prezenciki świąteczne. Dzieci  z rodzicami i  pod okiem swoich pań uczyły się wyznaczonych ról, śpiewały tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

W przedszkolu tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycji. 22 grudnia obchodziliśmy uroczystość Wigilii. Personel przedszkola wraz z dziećmi oraz zaproszonymi gośćmi zasiadł do świątecznego stołu. Piękna scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że z zainteresowaniem oglądaliśmy i słuchaliśmy prezentacji w wykonaniu małych aktorów przygotowanej przez panią Sylwię Perczyk.

Wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie cała społeczność przedszkolna zajęła miejsca przy odświętnie nakrytym stole, aby zjeść wspólny posiłek. Nie zabrakło na naszym stole barszczu z uszkami, pierogów i pieczonej ryby. Śpiewane kolędy, płonące świece i choinka wprowadziły nas w świąteczny nastrój, pełen życzliwości i serdeczności. Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci.

Małgorzata Sobejko

9 stycznia 2018|