Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”

W poniedziałek 16.09.2019 roku w naszym przedszkolu pojawiła się grupa Artystyczna „Rekonstrukto” z Lublina, z bardzo ciekawym pokazem dla dzieci albowiem powrotem do starożytności. Przybyła piękna księżniczka oraz rycerz wraz z zbroją i oczywiście posiadający miecz, opowiedzieli jak to bywało w starożytności, w jakich strojach chodzono, jakich narzędzi używano, również i broni. Księżniczka opowiedziała piękną opowieść o starożytności. Wszystkie dzieci zostały przywitane okrzykiem „Salwe”.

Dzieciaczki dowiedziały się, że wierny przyjaciel rycerza to koń, a sługą był ”Giermek” – pomocnik średniowiecznego rycerza, młodzieniec towarzyszący rycerzowi i szkolący się w służbie wojskowej. Jego służba była traktowana jako przygotowanie do stanu rycerskiego .

Wszystkie dzieci były zachwycone pokazem, a wśród chłopców wytypowano prawdziwego rycerza, którym został Adaś, ale i też  jego pomocników. Była też możliwość dotknięcia rekwizytów, które były zaprezentowane przez artystów.

Dziękujemy za mile spędzony czas, mamy nadzieję, że niebawem pojawi się kolejna fajna grupa artystyczna w naszym przedszkolu.

mgr Sylwia Perczyk

18 września 2019|