„Kiermasz Przetworów Domowych” W spiżarni św. Mikołaja

W dniach 18-22.11.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się po raz kolejny kiermasz domowych przetworów W spiżarni św. Mikołaja. Na specjalnie przygotowanych stolikach znalazły się własnoręcznie wykonane przez mamy, babcie, ciocie przetwory. Wszystkie słoiczki opatrzone były etykietą, aby wiadomo było, co znajduje się w środku. Przetwory dzieci przynosiły do wychowawczyń swoich grup.

Na straganie pojawiły się pyszności w postaci dżemów, przecierów, soków, marmolad, konfitur, ogórków, papryk itp. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci. Przetwory  były dodatkowo, bardzo pomysłowo i kolorowo ozdobione. Już pierwszego dnia sprzedaliśmy wiele smakołyków.

W naszą akcję zaangażowało się 69 rodzin z naszego przedszkola. Udało nam się zgromadzić 208 przetworów. Całkowity dochód ze sprzedaży przetworów został przeznaczony na organizację imprez i uroczystości przedszkolnych. 28.11.2019r. Siostra Dyrektor Magdalena Rud oraz pani Małgorzata Sobejko wręczyła wszystkim przedszkolakom pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

mgr Małgorzata Sobejko

 

 

 

 

 

 

11 grudnia 2019|